Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co brać pod uwagę przy ofercie kredytu hipotecznego?

kredyt hipoteczny

W dzisiejszych czasach mało kto z nas może pozwolić sobie na zakup nieruchomości za własne oszczędności i jesteśmy zmuszeni szukać innych sposobów na sfinansowanie naszego zakupu, a dość logicznym wyborem staje się kredyt hipoteczny. Jego otrzymanie wcale nie jest takie niemożliwe, lecz musimy jednak pamiętać o tym, że oferty poszczególnych banków będą się od siebie mocno różnić. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Ile ta marża?

Pierwszą, bezsprzecznie najważniejszą kwestią, podczas zaciągania tak poważnego zobowiązania, jest ustalenie wysokości marży. To dość łatwe zadanie, jako że jest ona stała przez cały okres kredytowania. Możemy ją potraktować jako pewną opłatę, na której zarabia bank za użyczenie wam tych środków. Tworząc ranking średnich marży na rynku, można założyć, że zwykle wynoszą one około 2% i są ustalane z góry podczas tworzenia umowy. Jej wysokość może jednak zależeć od wielu innych czynników, takich jak procent wkładu własnego, historia kredytowa, jak i okres, przez który będziemy spłacać nasz dług.

"Niska miesięczna rata wcale nie oznacza, że kredyt jest tani. Niskie oprocentowanie może kusić, ale jeśli prowizja banku jest wysoka, w efekcie spłacisz więcej niż Ci się wydawało. Bieżące korzyści nie powinny przesłonić końcowego wyniku. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym ekspertom – wiemy, co kryje się pod różnymi parametrami i jak unikać pomyłek." - możemy przeczytać na stronie Expander.


Prowizja?

Marża to ważny aspekt, jednak warto pamiętać także o fakcie prowizji, która jest jednorazowym kosztem przy udzieleniu kredytu. Jest to jednorazowa, bezzwrotna opłata, a jej wysokość jest zależna od wysokości kredytu. Ile więc wynosi taka prowizja? Możemy spokojnie estymować, że nie powinna ona wynieść nie więcej niż 2-2,5%. Wszystko powinno być jednak dokładnie opisane w umowie, aby uniknąć nieporozumień.


Dodany obrazek


Stopy procentowe

Nie można także zapomnieć o istotnym wpływie stóp procentowych na to, ile faktycznie będzie wynosić wysokość raty. Mogą one wzrastać, jak i maleć – te fluktuacje mogą mieć naprawdę spore znaczenie! Pamiętajmy jednak, że to nie banki mają faktyczny wpływ na tę wartość, a mądrym podejściem będzie założenie najgorszego – wzrostu nawet o kilka punktów procentowych! Śledźcie to, co mówią na ten temat analitycy finansowi, a będziecie wiedzieli, czego się spodziewać.

To nie koniec

To zaledwie początek kwestii, o których trzeba pamiętać, jednak bezsprzecznie są one najważniejsze. Nie wspomnieliśmy przecież o zagadnieniach pokroju wysokości wkładu własnego, dodatkowych usług, czy może wariantu kredytu, które również wpłyną na atrakcyjność oferty! Dla własnego dobra – sprawdzajcie dokładnie każdą z nich!0 Komentarze