Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co składa się na koszty kredytów hipotecznych


Każdy kto ubiega się o kredyt hipoteczny, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że będzie musiał ponieść w związku z tym sporo kosztów. Lecz zwykle nie mamy innego wyjścia, jeżeli chcemy kupić czy też wybudować własną nieruchomość. Ale czasami nie do końca wiemy, co składa się na te wszystkie koszty, które przez zaciągnięciem kredytu a także w czasie jego spłaty musimy ponieść. Przeanalizujmy więc, za co musimy zapłacić.

 • Oprocentowanie – jest to zdecydowanie najwyższy koszt, związany z kredytem hipotecznym. Mówiąc najprościej, jest to koszty jaki musimy zapłacić bankowi, za pożyczenie nam pieniędzy. Nie jest to wartość stała i przez cały czas trwania umowy kredytowej, będzie zmieniała się ona wielokrotnie.

 • Prowizja – w prostych słowach jest to opłata związana z udzieleniem nam kredytu. Czasami banki pobierają opłatę za wszelkie operacje związane z kredytem. Mamy więc prowizję za rozpatrzenie wniosku, prowizję za wcześniejszą spłatę, prowizję za przygotowanie aneksu do umowy itp.

 • Wycena – ubiegając się o kredyt hipoteczny, prawie zawsze musimy dokonać wyceny nieruchomości. Czasem banki mają swoich rzeczoznawców, z czasem musimy ich znaleźć sami, jednakże prawie zawsze za ich usługi należy zapłacić.

 • Opłata notarialna – dokonując transakcji kupna nieruchomości, musimy dokonać opłaty notarialnej, za sporządzenie aktu notarialnego związanego z transakcją.

 • Opłaty związane z ustanowieniem hipoteki – ustanawiając zabezpieczenie kredytu w postaci wpisu do hipoteki, musimy w związku z tym uiścić odpowiednie opłaty skarbowe.

 • Ubezpieczenie kredytu – każdy bank, będzie od nas wymagał ubezpieczenia nieruchomości, przez cały okres trwania umowy kredytowej. Czasami banki narzucają firmy ubezpieczeniowe, w których będziemy mieli ubezpieczenie, a czasami możemy szukać najlepszej dla nas oferty samodzielnie.

 • Koszty dodatkowych produktów bankowych – banki mogą od nas wymagać byśmy skorzystali z innych produktów bankowych, oferowanych przez bank, w którym zaciągamy kredyt. Może to być konto, karta kredytowa, czy ubezpieczenie na życie. Za niektóre z tych produktów musimy płacić.

Pamiętajmy, że koszt kredytu to nie tylko jego oprocentowanie, a właśnie na nie większość ludzi zwraca największą uwagę. Czasami lepiej jest nawet skorzystać z oferty banku, który proponuje wyższy procent, ale jego pozostałe koszty związane z kredytem hipotecznym są niższe i w sumie, taki kredyt będzie się nam bardziej opłacał. Musimy też wiedzieć, że wysokość niektórych kosztów (prowizja, oprocentowanie), możemy negocjować, zwłaszcza, gdy mamy dobre dochody, wartościowe zabezpieczenie, czy też bardzo dobrą historię kredytową. Możemy dzięki temu obniżyć koszty kredytu, a przecież każdy z nas chce płacić jak najmniej.0 Komentarze