Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy każdy może dostać kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny kredyty hipoteczne

Oglądając reklamy banków, oferujących kredyty hipoteczne, można dojść do wniosku, że uzyskać je można w sposób bardzo łatwy, szybki i bez najmniejszych problemów. Może się też wydawać, że dostać je może każda osoba, która tylko w banku złoży wniosek. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i nie każda osoba może kredyt hipoteczny uzyskać. Albowiem kredyty hipoteczne, zwykle zaciągane są na bardzo wysokie kwoty, więc bank musi dokładnie sprawdzić osoby, które chcą taki kredyt zaciągnąć. Sprawdźmy więc, na co banki zwracają największą uwagę, sprawdzając swoich klientów.
Jedną z najbardziej istotnych dla banków kwestii, jest sprawa zdolności kredytowej. Bank po prostu musi być pewny, że wnioskodawca może w terminie spłacać swoje zobowiązania. Dlatego dokładnie zostaną “prześwietlone” jego miesięczne dochody, jak i wydatki. Oczywiście będzie to dotyczyło wszystkich wnioskodawców, którzy często składają wniosek wspólnie (np małżonkowie). Nie dostaną więc kredytu Ci, którzy mają niskie dochody lub są one niesystematyczne. Każdy bank ma własną politykę jeśli chodzi o wyliczanie zdolności kredytowej, więc jeżeli w jednym banku nasz wniosek z tego właśnie powodu został odrzucony, może warto sprawdzić jak sytuacja będzie wyglądała w innym? Może okaże się, że inny bank popatrzy na nas łaskawszym okiem i kredyt zostanie nam udzielony.

Banki równie ważną rolę jak do zdolności kredytowej przywiązują do historii kredytowej swoich klientów. W związku z tym, osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny, są sprawdzane w rejestrach prowadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Są w nim gromadzone dane, dotyczące spłat naszych aktualnych i starych zobowiązań, więc banki po pierwsze mogą szybko sprawdzić, czy mamy jakieś zobowiązania i ile płacimy miesięcznie rat, a po drugie, mogą zobaczyć, czy swoje zobowiązania spłacamy na czas. Jeżeli więc mamy lub mieliśmy problemy z terminową spłatą naszych zobowiązań, z uzyskaniem kredytu hipotecznego może być spory problem.

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, musimy udowodnić w banku, że mamy tzw. wkład własny. Obecne przepisy mówią, że wkład własny powinien stanowić co najmniej 20% wartości inwestycji, jednakże można częściowo tę kwotę ubezpieczyć i wtedy wkład własny może być niższy. Nie każdy może jednak zgromadzić nawet 10% wartości inwestycji, więc wiele osób właśnie z tego powodu nie dostanie kredytu hipotecznego.

Jak widać, kredyt hipoteczny nie jest dla każdego. Należy spełnić szereg warunków, by cieszyć się z pożyczenia pieniędzy i swojego własnego mieszkania lub domu.0 Komentarze