Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy koronawirus wpływa na raty kredytów walutowych


Na całym Świecie koronawirus jest głównym tematem już od kilku tygodni. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie i życie, a osoby prowadzące własne firmy o to, czy nie zbankrutują. Albowiem wirus, który obecnie tak przeraża ludzi ma nie tylko wpływ na nasze zdrowie. Bardzo silnie oddziałuje on także na sferę naszych finansów. Mogą się o tym przekonać te osoby, które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.
Gdy w Świecie finansów czuje się jakiś niepokój, inwestorzy zaczynają szukać takich instrumentów inwestycyjnych, dzięki którym nie będą narażeni na ryzyko utraty swojego kapitału. A na pewno koronawirus taki niepokój w świecie finansów wprowadził. A więc widzimy obecnie jak kapitał jest transferowany z bardziej ryzykownych metod pomnażania pieniędzy do tych bezpiecznych. Do grupy tych ostatnich z całą pewnością należy szwajcarski frank. W związku z tym, wiele osób chce go mieć w swoim inwestycyjnym portfelu. Doskonale wiemy, jeśli jest na coś duży popyt, to cena tego produktu rośnie. W związku z tym kurs franka szwajcarskiego umacnia się. Nie jest to dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Albowiem podwyższony kurs tej waluty sprawi, że będą oni musieli wydać więcej złotówek, by kupić wystarczająca ilość franków niezbędną do uregulowania bieżącej raty.

Czy można się jakoś od tego uchronić? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup walut w kantorach internetowych, które mają zazwyczaj najlepsze kursy wymiany walut. Ponadto dają możliwość zaoszczędzenia czasu, gdyż cała transakcja odbywa się przez Internet. Możemy ją też wykonać o dowolnej porze dnia i nocy. Kantory internetowe są czynne przez 24 godziny na dobę więc pora na dokonanie zakupy jest dowolna.0 Komentarze