Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy singiel może dostać kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne, bardzo często są jedynym sposobem na nabycie własnej nieruchomości. Dlatego też, wiele osób zwyczajnie nie ma wyjścia i idzie do banku, by złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Robią to zarówno osoby w związkach (formalnych i nieformalnych), a także single, czyli osoby prowadzące samotnie gospodarstwo domowe. Czy w obydwu przypadkach banki w podobny sposób rozpatrują wnioski o kredyt hipoteczny? Czy singiel może ubiegać się o kredyt hipoteczny?
Dla banku najważniejsza przy rozpatrywaniu wniosków jest zdolność kredytowa. W związku z tym, wnioskodawca musi dostarczyć dokumenty potwierdzające dochody, a także przedstawić wszelkie koszty, jakie dane gospodarstwo ponosi każdego miesiąca. Oczywiście wyliczając zdolność kredytową, banki biorą pod uwagę ilość osób w rodzinie. Jeżeli więc w gospodarstwie rodzinnym jest dużo dzieci, zdolność kredytowa maleje. Tego problemu nie mają osoby samotne, gdyż bank nie musi “rozbijać” dochodów na większą ilość osób. Wydawać by się mogło więc, że singiel ma większe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego. Jednakże rzeczywistość jest nieco inna. Albowiem banki zdają sobie sprawę z tego, że jeżeli osoba samotna,straci pracę, to automatycznie nie będzie miał kto zadłużenia spłacać. W przypadku pary, jeżeli jedna osoba straci pracę, pozostaje druga, która może podjąć się spłacania miesięcznych rat. Dlatego banki nieco łaskawszym okiem patrzą na pary, ubiegające się wspólnie o kredyt hipoteczny. Oczywiście nie oznacza to, że singiel nie ma szans na kredyt hipoteczny. Jednakże bank będzie miał wobec takie osoby nieco większe wymagania. Może np. Uzależnić przyznanie kredytu od wykupienia ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia na wypadek choroby czy utraty pracy. Dla wnioskodawcy oznacza to, że miesięczne koszty związane z kredytem będą nieco wyższe, ale czasami jest to jedyna alternatywa by kupić własną nieruchomość.

O kredyty hipoteczne mogą ubiegać się wszyscy, zarówno osoby pozostające w związkach czy też single, którzy na razie nie myślą o założeniu rodziny. I każdy ma szansę pożyczenia pieniędzy, oczywiście pod warunkiem, że banki stwierdzą, że mają wystarczające dochody, by w terminie spłacać miesięczne raty.0 Komentarze