Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czym jest promesa bankowa


W naszym życiu możemy spotkać się z sytuacją, w której musimy skorzystać z bankowego kredytu. Oczywiście nie każdy z nas go dostanie, gdyż banki nie wszystkim są skłonne pożyczyć pieniądze. Nigdy więc udając się do bankowej placówki nie możemy być pewni, że nasz wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie. A czasem takiej pewności potrzebujemy. Na przykład gdy chcemy kupić nieruchomość. Czasami wręcz takie potwierdzenie jest od nas wymagane np. od dewelopera. Na szczęście w banku możemy dostać takie potwierdzenie, a jest nim promesa bankowa.
W języku prawniczym, promesa bankowa to nic innego jak przyrzeczenie wykonania jakiejś czynności. Gdy mówimy o promesie bankowej, mówimy o obietnicy udzielenia kredytu w określonej wysokości, pod warunkiem spełnienia określonych czynników. Jest ona składana na piśmie i zazwyczaj jest ważna przez 60 dni. Wspomnianymi czynnikami jest np. odpowiednia zdolność kredytowa, wystarczające zabezpieczenie kredytu, czy też pozytywna historia kredytowa zgromadzona w Biurze Informacji Kredytowej.

Po co nam promesa bankowa? Otóż po pierwsze daje nam wiedzę, ile możemy pożyczyć w banku. Dzięki temu możemy szukać nieruchomości o określonej wartości, co ułatwia nam końcowy wybór. Po drugie, gdy mamy zapewnienie że bank nam pożyczy pieniądze, szukanie nieruchomości będzie mniej stresujące. Po trzecie wreszcie, dzięki promesie bankowej mamy mocniejszą kartę przetargową w negocjacjach ze sprzedającym nieruchomość, a więc mamy szansę na uzyskanie lepszych warunków w umowie kupna – sprzedaży.

Co powinna zawierać promesa bankowa? A więc muszą w niej znajdować się dane banku który ją wystawia, dane osoby która chce promesę uzyskać, określenie wysokości kredytu, warunki wymagane do zawarcia umowy kredytowej, informacja przedmiocie finansowania, okres na jaki promesa obowiązuje, a także podpis osoby upoważnionej do wystawienia takiego dokumentu.

A teraz parę słów na temat kosztów związanych z wystawienie promesy bankowej. Otóż tutaj sytuacja wygląda różnie. Są banki, które rezygnują z opłaty za jej wystawienie. Jest to swoista „promocja” która ma sprawić, że klienci chętniej skorzystają z produktów kredytowych danego banku. Ale są tez i takie jednostki, które za wystawienie promesy będą od nas wymagać uiszczenia opłaty. Jej wysokość jest różna i zależy od wewnętrznych ustaleń w bankach.

Pamiętaj jednak, aby przed podpisaniem umowy kredytowej, promesy, umowy deweloperskiej czy umowy kupna-sprzedaży skonsultować jej treść z wyspecjalizowanym prawnikiem nieruchomości.0 Komentarze