Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Ile można zaoszczędzić korzystając z kantorów internetowych?

kantory walut internetowe kantory kredyt hipoteczny

Większość z osób, zaciągających kredyty hipoteczne kilka lat temu, wnioskowało o kredyty we frankach, euro czy w innej walucie. Były one o wiele bardziej opłacalne, niż kredyty złotówkowe, w związku z tym, więcej osób mogło sobie na nie pozwolić. Jednakże kredyty takie są obarczone sporym ryzykiem, ponieważ nigdy do końca nie wiemy, jak będą zachowywać się kursy poszczególnych walut, a co się z tym wiąże, o ile wzrośnie lub zmaleje nasza rata.
Dzisiaj wiemy, że zaciąganie kredytów walutowych nie było najlepszym pomysłem. Przede wszystkim kredytów zaciąganych we frankach. Kurs tej waluty bardzo się umocnił i w związku z tym miesięczna rata, którą trzeba płacić w złotówkach, znacznie się zwiększyła. Ale czy mogło być inaczej, skoro przy zaciąganiu kredyty za jednego franka płaciło się kilka lat temu niewiele ponad 2 zł, a dzisiaj musimy za jednego franka wydać ponad 4 zł?

Dla wielu osób, taka podwyżka raty odbija się bardzo negatywnie na budżecie domowym. Część kredytobiorców ma dzisiaj ogromne problemy ze spłatą kredytu, w związku z tym pojawia się stres, niepewność co do przyszłości itp. Ludzie szukają wszędzie pomocy, starają się wydłużać termin spłaty, prolongować opóźnione raty itp. Z pomocą kredytobiorcom stara się przyjść też Państwo, proponując różnego rodzaju rozwiązania, które mają „ulżyć” spłacającym kredyty walutowe.

Jednym z takich pomocowych rozwiązań, jest ustawa antyspreadowa. Według jej założeń, kredytobiorcy mogą dokonywać spłaty raty w walucie, w jakiej mają zaciągnięty kredyt. Przed wejściem w życie tej ustawy, kredytobiorcy musieli wpłacić do banku złotówki, które następnie bank zamieniał na waluty. Jednakże kursy, jakie proponowały banki, były dla kredytobiorców bardzo niekorzystne. Różnica pomiędzy kursami w bankach a w kantorach, wynosiła kilka groszy, co przy dużej ilości waluty, jaką trzeba było wymienić, znacznie powiększało koszty zadłużenia. Dzięki ustawie antyspreadowej, kredytobiorca może w dowolnym miejscu kupić walutę i „przynieść” ją do banku na spłatę raty. Ludzie zaczęli więc masowo kupować walutę w kantorach stacjonarnych i dostarczać waluty do banków. Jak łatwo się domyśleć, dzięki takiej „operacji”, miesięczna rata znacznie się zmniejszała i w domowych budżetach zostawało sporo pieniędzy.

Dzisiaj, mamy możliwość jeszcze większych oszczędności. A wszystko dzięki kantorom internetowym, które kilka lat temu pojawiły się w naszym kraju. Dlaczego możemy dzięki nim zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy? Albowiem ich kursy są jeszcze korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych. Policzmy więc, ile możemy zarobić wymieniając waluty w sieci.

Załóżmy, że nasza miesięczna rata kredytu to 400 franków. Wymieniając je w banku np. w PKO, gdzie kurs za franka wynosi 4.13 zł, na naszą ratę musimy przeznaczyć 1 652 zł. Jeżeli jednak potrzebne nam 400 franków, kupimy za pośrednictwem kantoru internetowego Ekantor.pl, gdzie obecny kurs za jednego franka to 4.05 zł, na naszą ratę będziemy musieli przeznaczyć 1 620 zł. Zaoszczędzimy więc w ciągu miesiąca 32 zł. W ciągu roku, da nam to kwotę 384 zł, a jeżeli do spłaty zostało nam np. 15 lat, w naszej kieszeni może zostać nawet 5 760 zł. Jest to spora kwota, po którą na pewno warto się „schylić”. Na wymianie waluty w Internecie, jeszcze więcej mogą zaoszczędzić ci, którzy płacą wyższe raty, więc oni tym bardziej powinni korzystać z ich usług kantorów w sieci. Tym bardziej, że wymiana walut w Internecie wcale nie jest skomplikowana, a sama transakcja przebiega błyskawicznie.0 Komentarze