Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Jak mądrze zaciągnąć kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny kredyty hipoteczne

Ileż to razy śniliśmy o posiadaniu własnego domu lub mieszkania. Niestety tego rodzaju inwestycja jest niezmiernie trudna do zrealizowania, gdyż potrzeba na nią ogromnej ilości środków finansowych, a nie każdy je posiada. W związku z tym często jedynym sposobem na zrealizowanie naszych snów, jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy stać się właścicielem upragnionej nieruchomości.
Należy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że kredyt hipoteczny to zobowiązanie po pierwsze bardzo duże, a po drugie długoterminowe. Nigdy nie wiadomo, co może się podczas spłaty długu wydarzyć, dlatego musimy jeszcze przed złożeniem wnioski o kredyt wszystko dokładnie przemyśleć i przeliczyć.

Przede wszystkim musimy powiedzieć sobie, czy stać nas na kredyt. W związku z tym, powinniśmy skorzystać z jakiegoś kalkulatora kredytowego, w którym szybko możemy obliczyć wysokość raty. Gdy już wiemy ile mniej więcej każdego miesiąca będziemy musieli do banku wpłacać na spłatę długu, porównajmy nasze miesięczne przychody i wydatki, by dowiedzieć się, czy w naszym domowym budżecie uda się wygospodarować odpowiednią kwotę, by spłacić miesięczną ratę.

Jeżeli ustalimy, że stać nas na spłatę długu, porównajmy oferty poszczególnych banków. Jeżeli nie orientujemy się za bardzo w finansach, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nam podjąć najlepszą decyzję. W czasie szukania najlepszej oferty, nie bierzmy pod uwagę tylko i wyłącznie oprocentowania kredytu. Zwróćmy też uwagę na inne koszty, do których należą prowizja czy ubezpieczenie.

Jak już wspominaliśmy, kredyt hipoteczny to zobowiązanie długoterminowe, a w czasie jego spłaty, może się bardzo dużo wydarzyć. W związku z tym, należy poszukać oferty, która w razie czego pozwoli nam na zawieszenie na jakiś czas spłaty długu. Na szczęście popularnie nazywane “wakacje kredytowe” proponuje większość banków, chociaż częstotliwość z jaką można z nich korzystać i ilość miesięcy gdy nie musimy spłacać pieniędzy jest różna. Dosyć istotnym czynnikiem może się także okazać wybór odpowiedniego systemu rat. Albowiem po pierwsze wpłynie ona na całkowity koszt kredytu, a p drugie, od niego będzie zależała wysokość spłacanych rat. Jeżeli wybierzemy raty równe, to nasze początkowe miesięczne raty będą niższe, ale w sumie za kredyt zapłacimy więcej odsetek. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na raty malejące, to początkowe raty będą wyższe, ale w sumie kredyt będzie dla nas tańszy.

Zastanawiając się czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny nie powinniśmy zapominać, że gdy już go dostaniemy, będziemy musieli ponosić co roku dodatkowe koszty, związane z ubezpieczeniem nieruchomości. Na pewno koszy będą też generowały wszelkie zmiany, jakie będziemy chcieli nanieść do naszej umowy kredytowej.

A co jeżeli okaże się, że nie wybraliśmy najlepszego dla nas kredytu? Na całe szczęście możemy skorzystać z kredytu refinansowego, dzięki któremy spłacimy mniej korzystny kredyt. Ale i tutaj musimy zdawać sobie sprawę z tego, że z takim kredytem wiążą się dodatkowe koszty, więc nie zawsze się to nam opłaca.0 Komentarze