Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Jak zrefinansować drogi kredyt hipoteczny

kredyt refinansowy kredyt hipoteczny

Zaciągając kredyt hipoteczny, zawsze szukamy banku, który będzie w stanie zaoferować nam najlepszy czyli zwykle najtańsze kredyt hipoteczny. Nikt nie lubi przepłacać, więc jeżeli mamy możliwość spłacania niskich rat, staramy się taką okazję wykorzystać. Jednakże kredyt hipoteczny, to zobowiązanie na wiele lat, a w tym czasie, oferty banków mogą ulec zmianie. Co więc gdy nasz kredyt hipoteczny, który w trakcie gdy go braliśmy był najtańszy, teraz już wcale taki nie jest? Otóż możemy skorzystać z tzw. kredytu refinansowego.
Co to takiego kredyt refinansowy? To nic innego jak kredyt, za pośrednictwem którego spłacimy nasz obecny kredyt hipoteczny. Dzięki niemu, możemy spłacać do banku niższe raty, co dla naszego domowego budżet, będzie miało bardzo dobry wpływ. Co więc zrobić by zaciągnąć kredyt refinansowy? Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednią ofertę. Musi to być kredyt, który sprawi, że koszty naszego zadłużenia spadną. Gdy już taką ofertę znajdziemy, musimy postępować prawie że identycznie, jak w przypadku kredytu hipotecznego A więc czeka nas wypełnienie wniosku, dostarczenie dokumentów potwierdzające nasze dochody itp. Bank który będzie nam udzielał kredytu refinansowego, sprawdzi naszą zdolność kredytową, a także historię spłat obecnego jak i wcześniejszych kredytów. Jeżeli po analizie bank uzna, że może nam kredytu udzielić, spłaci nasze obecne zadłużenie, a nam przedstawi harmonogram spłat nowego kredytu.

Przed zaciągnięciem kredytu refinansowego, dobrze jest wszystko spokojnie policzyć. Albowiem może okazać się, że kredyt który miał obniżyć nasze koszty związane z długiem, będzie droższy od tego, który spłacamy obecnie. A wszystko dlatego, że nie możemy patrzeć tylko i wyłącznie na oprocentowanie kredytu czy jego prowizję. Musimy także wziąć pod uwagę koszty związane z ustanowieniem zabezpieczenia, a także musimy sprawdzić, czy bank w którym obecnie mamy kredyt, nie będzie od nas wymagał prowizji za wcześniejszą spłatę zadłużenia. Mogą to być spore koszty które sprawią, że zmiana kredytu na teoretycznie tańszy, stanie się mało opłacalna.0 Komentarze