Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
 • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
 • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
 • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
 • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
 • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
 • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kalkulator zdolności kredytowej


Banki szczegółowo weryfikują swoich klientów, zanim zdecydują o udzieleniu im kredytu. Poznanie sytuacji finansowej każdego jest niezbędne. W jakim celu instytucje bankowe sprawdzają zdolność kredytową kredytobiorców? W jaki sposób sprawdzić swoją zdolność? Jak można zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu?
Czym jest zdolność kredytowa i dlaczego banki ją sprawdzają?
Bank, nim zdecyduje o przyznaniu kredytu, skrupulatnie analizuje sytuację finansową potencjalnego kredytobiorcy. Robi to w celu zweryfikowania zdolności do spłaty zaciąganego zobowiązania. Poprzez określenie zdolności kredytowej banki minimalizują ryzyko kredytowe. Termin ten definiowany jest jako niebezpieczeństwo związanie z niewypłacalnością kredytobiorcy z uwagi na warunki ekonomiczne. Banki udzielają kredytów ze środków finansowych pochodzących od swoich klientów. Mają obowiązek wypełniania polityki kredytowej, zwłaszcza zaleceń od Komisji Nadzoru Finansowego. Muszą w odpowiedni sposób zarządzać ryzykiem. Każdy, kto nosi się z zamiarem zaciągnięcia kredytu, powinien wiedzieć, co bank bierze pod uwagę, określając zdolność kredytową. I tutaj można byłoby rzucić stwierdzenie w stylu „to zależy”, bo rzeczywiście każdy bank może działać nieco odmiennie. Istnieje jednak ogólna zasada, która mówi, że rata kredytu nie powinna przekraczać połowy wolnych przychodów miesięcznych kredytobiorcy. Banki biorą pod uwagę:
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • status zawodowy,
 • stabilność (regularność) dochodów,
 • historię kredytową,
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym,
 • wartość i rodzaj nieruchomości, jeśli stanowi ona zabezpieczenie kredytu.
Kalkulator zdolności kredytowej
To, jak naprawdę wygląda scoring bankowy, jest owiane tajemnicą. Samodzielne obliczenie zdolności kredytowej nie jest niemożliwe. Do tego służy kalkulator zdolności kredytowej. To proste narzędzie pozwoli ustalić szanse na kredyt. Znajdziesz je np. na hipotekaodpodstaw.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/. Wystarczy podać kilka danych na temat sytuacji finansowej. Istotne będzie określenie wartości zobowiązań i miesięcznych dochodów, a także wskazanie liczby członków rodziny na utrzymaniu. W ten sposób każdy może uzyskać wstępną informację na temat własnej zdolności kredytowej. Częste składanie wniosków o kredyt skutkuje obniżeniem oceny zdolności kredytowej. Działa na niekorzyść zainteresowanego uzyskaniem kredytu. Lepiej dowiedzieć się, czy warto składać wniosek.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?
Każdy przyczynia się do budowania własnej zdolności kredytowej. Żeby zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu i zwiększyć jego maksymalną wysokość można podjąć kilka działań. Warto zaprowadzić porządek w finansach. Każda karta kredytowa, limit na koncie, kredyty odnawialne nawet niewykorzystane zmniejszają zdolność kredytową. Warto z nich zrezygnować. Można postarać się o współkredytobiorcę, który posiada większą zdolność kredytową. Skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych to kolejna opcja na przekonanie do siebie banku. Warto rozważyć otworzenie rachunku u potencjalnego kredytodawcy, na który regularnie będą wpływać zarobione pieniądze.0 Komentarze