Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kiedy bank odmówi nam kredytu hipotecznego

kredyt hipoteczny kredyty hipoteczne

Składając wniosek do banku po kredyt hipoteczny, zawsze mamy nadzieje że będzie on pozytywnie rozpatrzony. Niestety rzeczywistość może okazać się nieco bardziej brutalna. Nasz wniosek z wielu powodów może zostać przez bank odrzucony i nie pieniędzy nie dostaniemy. Jakie mogą to być powody? Postaramy się je przedstawić.
W czasie rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny, bank sprawdzi wiele elementów związanych z naszą osobą. Wynika to z tego, że zazwyczaj chcemy pożyczyć dużo pieniędzy, co dla banku niesie określone ryzyko. W związku z tym decyzja kredytowa będzie pozytywna, jeśli bank będzie pewny, że raty będą oddawane na czas. A co może sprawić, że bank nie zdecyduje się na udzielenie nam kredyt hipotecznego?

- Problemy ze spłatą posiadanych kredytów - jeżeli mamy już długi i nie są one spłacane w terminie, bank na pewno nie pożyczy nam kolejnych pieniędzy.
- Duża ilość posiadanych zobowiązań - jeżeli spłacamy dużą ilość kredytów i pożyczek, bank może przez to odmówić nam kolejnego kredytu, nawet gdy są one spłacane w sposób terminowy.
- Prowadzone w stosunku do naszej osoby postępowanie egzekucyjne - jeżeli inne banki egzekwują nasze długi za pomocą komornika, na pewno nie dostaniemy kolejnego kredytu.
- Korzystanie z chwilówek - banki mogą odbierać to jako problemy w domowych finansach, z których staramy się wyjść, korzystając z drogich i łatwo dostępnych chwilówek.
- Posiadanie innych zobowiązań zabezpieczonych hipoteką - dla banku będzie to sygnał, że kupujemy nieruchomości pod wynajem, w związku z czym ryzyko kredytowe rośnie.
- Brak zdolności kredytowej - bank może uznać, że nasze dochody nie są wystarczająco wysokie, by udzielić nam kredytu hipotecznego. Na decyzję tę może też wpłynąć nasz wiek, czy też miejsce naszej pracy.

Jak widzimy może być wiele czynników które sprawią, że bank odmówi nam kredytu hipotecznego. Musimy jednak wiedzieć, że negatywna decyzja w jednym banku nie musi być końcem naszych starań o kredyt. Albowiem każdy bank ma swoje własne kryteria związane z udzieleniem kredytu, więc możemy złożyć nasz wniosek w innej instytucji bankowej, gdzie decyzja może być pozytywna.0 Komentarze