Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kiedy opłaca się refinansować kredyt hipoteczny

kredyt refinansowy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Jest on w ofercie chyba każdego banku, więc zainteresowani mają w czym wybierać. Aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty, banki oferują coraz to lepsze warunki związane z tym kredytem. Może się więc okazać, że nasz kredyt hipoteczny który zaciągnęliśmy kilka lat wcześniej, wcale nie jest najlepszą ofertą. Dlatego też warto zastanowić się nad refinansowaniem takiego kredytu. Ale czy zawsze to się opłaca? Postaramy się to wyjaśnić.
Na początku wyjaśnijmy czym jest kredyt refinansowy. Otóż jest to kredyt, dzięki któremu możemy przenieść nasze zobowiązanie z jednego banku do drugiego. Zazwyczaj nowy kredyt ma lepsze warunki, dzięki czemu rata którą miesięcznie spłacamy do banku jest niższa. Co ważne, często nowe zobowiązanie może być wyższe, dzięki czemu dostajemy nowe środki, które możemy wykorzystać na dowolny cel.


Kiedy powinniśmy pomyśleć o refinansowaniu naszego kredytu? Możemy to zrobić gdy


- nasz kredyt jest droższy od nowych ofert, które znajdują się na rynku,
- potrzebujemy dodatkowych środków finansowych,
- miesięczne raty które spłacamy są dla nas zbyt wysokie,
- bank w którym mamy zaciągnięty kredyt hipoteczny, nie chce z nami negocjować nowych warunków spłaty.


Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze zaciągnięcie kredytu refinansowego będzie dla nas opłacalne. Wiążą się z nim bowiem dodatkowe koszty. Zaliczamy do nich:


- opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu,
- prowizję za udzielenie nowego kredytu,
- opłatę za ustanowienie hipoteki,
- opłatę związaną ze zmianą hipoteki.


Osoby które mają zaciągnięty kredyt hipoteczny powinny od czasu do czasu przejrzeć oferty innych banków. Może bowiem okazać się, że dobrym rozwiązaniem będzie dla nas kredyt refinansowy, dzięki czemu w naszym portfelu miesięcznie będzie zostawało więcej pieniędzy. Lub też będziemy mogli pozyskać dodatkowe środki, które przeznaczymy na potrzebny nam cel.0 Komentarze