Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Kiedy zostaną wypłacone pieniądze z kredytu hipotecznego

kredyt hipoteczny

Każdy kto ubiegał się o kredyt hipoteczny doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby go dostać, czeka nas sporo formalności, które dla większości z nas przeciągają się w nieskończoność. Sama dokumentacja związane ze złożeniem wniosku jest bardzo obszerna, a my sami jako wnioskodawcy, musimy spełnić wiele warunków, by kredyt został nam przyznany. Ale w całej sprawie jest również ważna jeszcze jedna sprawa - kiedy dostaniemy pieniądze z naszego kredytu.
Dla banku niezmiernie ważną kwestią w przypadku kredytów jest ich zabezpieczenie. W związku z tym uzyskanie dostępu do środków z kredytu hipotecznego uzależnione jest od ustanowienia zabezpieczenia. W przypadku kredytu hipotecznego, mamy kilka zabezpieczeń. A wszystko dlatego, że w grę wchodzą tu bardzo duże sumy, więc kredytodawca nie może sobie pozwolić na to, by te pieniądze do niego nie wróciły. Najważniejszym zabezpieczeniem jest oczywiście wpis do hipoteki. Dlatego nie mamy się co łudzić, że bank wypłaci nam jakieś pieniądze, zanim zabezpieczenie to zostanie ustanowione. Dlatego też po podpisaniu umowy kredytowej, to właśnie wpisem do ksiąg wieczystych powinniśmy się zająć w pierwszej kolejności. Gdy sprawa związana z wpisem do ksiąg wieczystych będzie “się toczyć”, my możemy zająć się innymi zabezpieczeniami. Chodzi tu przede wszystkim o zrobienie cesji z polisy ubezpieczeniowej na nieruchomości, a także - o ile bank tego wymaga - o polisę na życie. Gdy mamy te wszystkie zabezpieczenia ustanowione, możemy liczyć na wypłatę środków. Gdy za pieniądze uzyskane z kredytu chcemy kupić gotową już nieruchomość, wtedy pieniądze zostaną wypłacone jednorazowo. Natomiast jeżeli chcemy za pożyczone środki budować dom, pieniądze będą zwykle wypłacane w transzach, po rozliczeniu każdej poprzedniej.

Z całą pewnością każdemu kto zaciąga kredyt hipoteczny bardzo się spieszy i każdy chciałby po podpisaniu umowy kredytowej mieć do dyspozycji pieniądze. Jednakże musimy uzbroić się w cierpliwość i najpierw załatwić wszelkie sprawy związane z zabezpieczeniem, a dopiero później cieszyć się z pieniędzy.0 Komentarze