Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kosztorys a kredyt hipoteczny

kredyt hipoteczny

Podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny na budowę domu, wnioskodawcy muszą przedstawić w banku bardzo dużo dokumentów. Chodzi min. o dokumenty potwierdzające nasze dochody, czy też o określenie kosztów, które ponosimy każdego miesiąca. Ale jednym z ważniejszych dokumentów jakie będzie wymagał od nas bank, z całą pewnością będzie kosztorys budowlany. Jest on potrzebny, by oszacować jakie koszty będą ponoszone w czasie prac budowlanych, dzięki czemu będzie można określić, ile pieniędzy będzie potrzeba, by inwestycję zakończyć.
Jak wykonać kosztorys? Możemy go wykonać samodzielnie lub też zlecić to zadanie specjaliście. Jeżeli będziemy przygotowywać kosztorys samodzielnie, możemy skorzystać z pomocy sieci internetowej, gdzie znajduje się sporo arkuszy pomocnych do jego wykonania lub też samodzielnie “szukać” jakie koszty będziemy musieli ponieść, na poszczególnych etapach budowy. Często zdarza się, że bank będzie wymagał podpisu pod kosztorysem osoby uprawnionej do jego wykonywania. Należy także pamiętać, że banki często chcą, aby kosztorys był wykonany na ich drukach, więc należy to sprawdzić zanim wykonamy dokument.

Nie trzeba chyba nikomu mówić, że kosztorys budowlany powinien być wykonany niezwykle starannie i w sposób jak najbardziej czytelny. Dobrze jest też “delikatnie” zawyżyć koszty, gdyż jak wiadomo prace budowlane wykonywane są o wiele później niż my przygotowujemy kosztorys więc ceny za materiały budowlane czy też za robociznę mogą się zwiększyć. Oczywiście nie możemy pod tym względem przesadzać, gdyż banki mają swoje własne wyliczenia związane z kosztami budowy i wszelkie nieprawidłowości szybko zostaną wychwycone. I nie zapominajmy o żadnych pracach, by później nie okazało się, że bank pożyczył nam za mało pieniędzy.

Bardzo rzadko banki wypłacają jednorazowo całą kwotę kredytu na budowę domu. Zwykle pieniądze są wypłacane w transzach, po zakończeniu poszczególnych etapów budowy, w wysokości podanej w naszym kosztorysie. Na pewno też bank będzie sprawdzał, czy wydajemy pieniądze zgodnie z kosztorysem i na zaplanowane inwestycje. Może nas prosić o rachunki orachunki za materiały budowlane czy za robociznę, może też pracownik banku przyjechać na budowę, by sprawdzić czy prace postępują zgodnie z naszym kosztorysem. Jeżeli jedna transza zostanie rozliczona, będziemy mogli uzyskać kolejną.

Wykonanie kosztorysu to bardzo ważny element w czasie ubiegania się o kredyt hipoteczny na budowę domu, gdyż to od niego zależy ile pieniędzy będziemy musieli w banku pożyczyć, czy też jak będą wyglądały wypłaty poszczególnych transz. Dlatego też, jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia by go wykonać, warto zapłacić specjaliście, by on zrobił go w sposób profesjonalny i by później, spokojnie dostawać pieniądze, na budowę domu.0 Komentarze