Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Kredyty w pigłuce - wszystko, co należy wiedzieć o kredytach hipotecznych i konsolidacyjnych


Planując większą inwestycję - kupno mieszkania, domu lub rozbudowę firmy, wiele osób decyduje się na kredyt hipoteczny. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań na rynku, ale wiąże nas z bankiem długotrwałą umową. Kredyt konsolidacyjny za to jest uznawany za jedno z najlepszych wyjść z pętli zadłużenia. Oba warianty kuszą kredytobiorców, ale wiążą się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Sprawdźmy, co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o kredycie.

Kredyt hipoteczny - rozwiązanie dla wybranych?

Kredyty hipoteczne słyną z tego, że są najlepiej oprocentowane. W porównaniu z kredytami gotówkowymi wypadają dużo korzystniej z perspektywy kredytobiorcy. Aby podpisać z bankiem umowę kredytową, musimy jednak spełnić szereg kryteriów, na bazie których otrzymujemy ofertę pożyczki. Pierwszym i jednym z ważniejszych czynników jest wkład własny, który ma być dodatkowym zabezpieczeniem inwestycji. Jest to szczególnie istotny punkt w odniesieniu do zakupu nieruchomości. Banki zazwyczaj oczekują 20% wkładu własnego. W wyjątkowych sytuacjach może to być 10%, ale wtedy koszt kredytu jest powiększony o dodatkowe ubezpieczenie.

Kolejnym czynnikiem, zwiększającym wiarygodność w roli kredytobiorcy, jest nasz zdolność kredytowa. Na podstawie zaświadczeń o zarobkach bank wylicza nasze możliwości spłaty ewentualnego zobowiązania. Nasza kondycja finansowa ma dla banku ogromne znaczenie i jest skrupulatnie sprawdzana. Na plus może świadczyć o nas również doświadczenie zawodowe i częstotliwość zmieniania pracodawcy. Jeśli jesteśmy związani z pracodawcą umową o pracę na czas nieokreślony, bank uzna to za czynnik świadczący o naszej stabilności finansowej. Ważne jest również sprawdzenie naszej rzetelności w aspekcie spłaty wcześniejszych pożyczek. Bank sprawdza raporty udostępniane przez Biuro Informacji Kredytowej, z których może dowiedzieć się nie tylko, czy spłaciliśmy wszystkie wcześniejsze zobowiązania, ale również czy zrobiliśmy to w wyznaczonym terminie.

Choć banki restrykcyjnie podchodzą do wydawania pozytywnej decyzji kredytowej, jej uzyskanie nie jest niemożliwe. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy spełniamy wszystkie warunki, warto wcześniej skontaktować się z doradcą finansowym. Specjalista od finansów nie tylko sprawdzi naszą zdolność kredytową, ale pomoże nam też znaleźć ofertę na miarę naszych potrzeb. Godnych polecenia doradców można znaleźć na stronie internetowej https://biurokredytowe.warszawa.pl/.

Kredyt konsolidacyjny - ostatnia deska ratunku?

Instytucje finansowe od kilku lat regularnie donoszą o coraz większym zadłużeniu Polaków. Kredyty przestały być dla nas mrożącą krew w żyłach ostatecznością, a stały się raczej narzędziem do realizowania celów. Niestety, bywa i tak, że zobowiązania wobec banków zaczynają nas przerastać i wpadamy w pułapkę pętli kredytowej. Kredyt konsolidacyjny okazuje się świetnym rozwiązaniem tej sytuacji. Dzięki tej metodzie wszystkie konieczne do spłacenia raty zamieniają się w jedną, na dodatek niższą.

Przed podpisaniem umowy kredytowej warto dokładnie przeanalizować strukturę naszego zadłużenia. Nie ma obowiązku łączenie wszystkich zobowiązań, być może w ostatecznym rachunku okaże się to dla nas nieopłacalne. Przeprowadzenie takiej skrupulatnej analizy wymaga jednak posiadania określonego zasobu wiedzy na temat świata finansów. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu, powinniśmy skorzystać z pomocy biura kredytowego. Godne polecenia biuro kredytowe mieści się na ulicy Moniuszki 1 w Warszawie. Z jego ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: Kredyty hipoteczne Warszawa.

Warto poważnie rozważyć tę decyzję, ponieważ kredyt konsolidacyjny sprawia, że nasza miesięczna rata staje się niższa dzięki wydłużonemu okresowi spłaty. To rozwiązanie ma oczywiście także minusy, ponieważ wiąże się ze zwiększonym kosztem całkowitym kredytu. Nie zmienia to jednak faktu, że przejrzystość naszego zadłużenia i kontrola jaką nad nim zyskujemy, są zazwyczaj warte danej kwoty. Banki przed wydaniem decyzji o kredycie konsolidacyjnym również będą chciały skrupulatnie sprawdzić naszą kondycję finansową. Najczęściej wiąże się to z koniecznością okazania przeróżnych dokumentów, które poświadczają o naszych zarobkach i podjętych zobowiązaniach.

Artykuł przygotowany przy współpracy z:
Niezależny Doradca Finansowy
ul. Stanisława Moniuszki 1, 00-014 Warszawa
+48 533 88 78 78
biuro@ekspertfinansowy.org
https://biurokredytowe.warszawa.pl/0 Komentarze