Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Kto powinien korzystać z porównywarki kredytów hipotecznych


Oferta banków jest bardzo szeroka. I nawet w ramach jednego produktu, może ona mieć kilka wersji. W związku z tym, szukając banku w którym złożymy wniosek o kredyt czy też założymy lokatę, możemy mieć sporo problemów, by znaleźć ten bank, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom i miał dla nas najkorzystniejsze warunki.
Na całe szczęście, możemy sobie nieco ułatwić życie, gdyż w sieci internetowej możemy znaleźć różnego rodzaju porównywarki produktów finansowych, które pozwalają nam na wstępne rozeznanie się w temacie.

Kto z takiej porównywarki powinien korzystać? Prześledźmy to na przykładzie porównywarki kredytów hipotecznych http://www.kalkulator.pl/kredyt-hipoteczny/ . Jak wiadomo jeżeli decydujemy się na kredyt hipoteczny, pożyczamy w banku bardzo dużo pieniędzy, które później spłacamy w ciągu nawet 30 lat. W związku z tym, jeżeli oprocentowanie takiego kredytu w poszczególnych bankach różni się nawet o ułamek procenta, w ogólnym rozrachunku, z takiej niewielkiej na pierwszy rzut oka różnicy robi się bardzo duża kwota, jaką na spłacie kredytu możemy zaoszczędzić. Dlatego zdecydowana większość z nas szuka banku, który proponuje najniższe oprocentowanie. Gdyby nie było porównywarki kredytów hipotecznych, musielibyśmy chodzić od banku do banku (a w Polsce trochę ich mamy) lub też spędzić cały dzień na wydzwanianiu po poszczególnych placówkach z pytaniem na temat warunków kredytowania. Czas ten pozwala nam zaoszczędzić porównywarka kredytów hipotecznych. Działa ona na bardzo prostych zasadach. Wpisujemy do niej kilka podstawowych wartości i po kilku sekundach „wyskakuje” nam wynik. Wspomniane wartości to przede wszystkim kwota kredytu jaka nas interesuje, wartość nieruchomości, okres w jakim będziemy spłacać zadłużenie, nasz wiek itp. Jako odpowiedź dostajemy zestawienie banków, które mają dla nas najlepszą ofertę. Zazwyczaj jako najważniejszy czynnik bierze się w takich przypadkach najniższą ratę, ale możemy też sobie porównać RRSO, oprocentowanie kredytu czy też prowizję jaką musimy zapłacić. I tak w ciągu kilkunastu sekund wiemy już, gdzie najlepiej udać się po nasz kredyt.

Na pewno sporą zaletą porównywarek kredytów hipotecznych jest to, że wszelkie dane związane z kredytami w poszczególnych bankach, są na bieżąco aktualizowane, więc zawsze znajdziemy w nich aktualne informacje. Jeżeli więc nie bardzo orientujesz się w ofertach kredytowych banków, a chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, to tego rodzaju porównywarka jest właśnie dla Ciebie. Pozwala ona zaoszczędzić bardzo dużo czasu, a przede wszystkim pozwala na znalezienie oferty, która najbardziej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.0 Komentarze