Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Różnica pomiędzy kredytem hipotecznym a pożyczką hipoteczną

kredyt hipoteczny pożyczka hipoteczna

Dla wielu osób określenia kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna, mają te same znaczenia. Tymczasem są to dwa różne terminy, których nie powinno się mieszać. Oznaczają one bowiem dwa różne produkty bankowe, które się od siebie nieco różnią.
Podstawową różnicą pomiędzy kredytem hipotecznym, a pożyczką hipoteczną jest cel, na jaki mogą być wykorzystane pożyczone pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego, możemy pożyczone pieniądze przeznaczyć tylko i wyłącznie na cele związane z nieruchomością (zakup mieszkania, zakup domu, dokończenie budowy domu, zakup działki itp.). Natomiast w przypadku pożyczki hipotecznej, pieniądze możemy zaciągać na dowolnie wybrany cel i bank nie będzie naszych wydatków kontrolował. Jest to dla wielu osób bardzo wygodne rozwiązanie i w związku z tym, pożyczki hipoteczne są coraz bardziej popularne wśród osób potrzebujących pożyczyć zwłaszcza wysokie kwoty. Albowiem oprocentowanie takich pożyczek jest o wiele niższe, niż w przypadków kredytów gotówkowych czy kredytów samochodowych.

Tym co łączy obydwa produkty, jest sposób ich zabezpieczenia. Albowiem jak sama ich nazwa wskazuje, są one zabezpieczone hipoteką. To właśnie stąd też wynika ich niskie oprocentowanie. Dla banku nieruchomości są jedną z najlepszych form zabezpieczenia, więc znacznie zmniejsza się dla nich ryzyko kredytowe. W związku z tym, mogą one sobie pozwolić na obniżenie oprocentowania.

Jednakże osoby, które chcą ubiegać się zarówno o kredyt hipoteczny, jak i o pożyczkę hipoteczną, muszą być przygotowane na pewne koszty, związane z ustanowieniem hipoteki. Ponadto, nieruchomość która będzie miała być zabezpieczeniem pożyczki czy kredytu trzeba będzie wycenić, a więc dochodzą tu kolejne koszty. Dlatego z pożyczki hipotecznej opłaca się korzystać wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani naprawdę dużą kwotą. W przeciwnym wypadku, koszty też pożyczki nie pokryją nam zysków z niższego oprocentowania.

Co ciekawe, banki jako zabezpieczenie pożyczki hipotecznej mogą przyjąć nieruchomość, której właścicielem nie jest kredytobiorca. Oczywiście jej właściciel musi na to wyrazić zgodę, podpisując odpowiednią umowę w banku.0 Komentarze