Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Ubezpieczenie kredytu – czy warto go wykupić

ubezpieczenie kredytu

Osoby składające wnioski o kredyty, z cała pewnością spotkały się z ofertą banków związaną z ich ubezpieczeniem. Dzięki ubezpieczeniu, możemy dostać kredyt na lepszych warunkach, co dla wielu ludzi jest bardzo istotne. Jednakże jeśli wgłębimy się dokładniej zauważymy, że przede wszystkim jest to korzystna opcja dla banków. Albowiem dzięki ubezpieczeniu kredytu, zmniejsza się ich ryzyko kredytowe, więc mają większą pewność, że pieniądze które pożyczyły wrócą do nich.
Nie ma przepisów prawnych które nakładały by obowiązek ubezpieczenia kredytu. Jednakże banki same ustalają swoją politykę kredytową i wytyczne związane z kredytami. W związku z tym mogą proponować ubezpieczenie kredytu, jednocześnie ustalając lepsze warunki kredytowe. Wiele osób „kusi” się na takie rozwiązanie i coraz częściej przystaje na takie propozycje. Tym bardziej że jest to korzystne także z ich punktu widzenia.
W praktyce rozróżniamy rodzajów ubezpieczeń związanych z kredytami. Spotykamy więc:
- ubezpieczenie na życie – jest stosowane zarówno przy kredytach hipotecznych jak i gotówkowych. W momencie gdy kredytobiorca umiera, firma ubezpieczeniowa spłaca za niego cały dług. Jest to ważne, gdyż kredyt nie obciążą spadkobierców zmarłego.
- ubezpieczenie na wypadek utraty pracy – w takim przypadku ubezpieczyciel przejmuje spłatę w momencie gdy kredytobiorca utraci (nie ze swojej winy) pracę. Nie jest to rozwiązanie trwałe – zazwyczaj ubezpieczyciel spłaca od 6 do 12 rat kredytu.
- ubezpieczenie na wypadek trwałego inwalidztwa lub trwałej niezdolności do pracy – w przypadku wystąpienia trwałego inwalidztwa a co się z tym wiąże niezdolności do pracy, firma ubezpieczeniowa spłaca zadłużenie kredytobiorcy (ubezpieczonego). Oczywiście musimy w odpowiedni sposób zdarzenie i uzyskać zaświadczenie z ZUS lub KRUS.
- ubezpieczenie nieruchomości – standardowy produkt w przypadku kredytów hipotecznych. Ubezpieczyciel może spłacić kredyt w przypadku zdarzenia związanego z nieruchomością, które sprawia, że traci ona na wartości.

Czy warto korzystać z ubezpieczenia związanego z kredytem? Na pewno warto dobrze przemyśleć. Bo chociaż jest to dodatkowy koszt, to jednak w trudnym dla nas momencie, ubezpieczenie może okazać się dla nas ogromnym wsparciem. Pomoże przetrwać ciężkie czasy, bez obciążania domowego budżetu. I chociaż składki ubezpieczeniowe nieznacznie zwiększają nasze miesięczne zobowiązania, to jednak dla „spokoju ducha” warto je wykupić.0 Komentarze