Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to kredyt balonowy

kredyt balonowy

Banki oferują nam przeróżne rodzaje kredytów, jedne są bardziej znane, inne nieco mniej. Z całą pewnością do tej drugiej grupy możemy zaliczyć kredyt balonowy. Jeżeli spytamy “zwykłego śmiertelnika”, co to za rodzaj kredytu, z całą pewnością większość z nas nie będzie wiedziała z czym on się wiąże. A tymczasem jest to dosyć ciekawy sposób kredytowania zakupu samochodu, więc warto się z nim zapoznać.
Kredyt balonowy, udzielany jest przez banki motoryzacyjne. W zwykłych bankach, nie spotkamy takiej oferty. Jego cechami charakterystycznymi jest to, że jest on zaciągany na niezbyt długi okres czasu, a ostatnia rata jest ratą najwyższą. Najczęściej spotykamy się z przypadkiem, gdy klienci pożyczają pieniądze na dwa lata, wpłacają wkład własny w wysokości 20%, a ostatnia rata wynosi 50% wartości pojazdu. Oczywiście zdarzają się sytuację, że kredyt balonowy zaciągany jest na okres dłuższy niż 2 lata, jednakże maksymalnie jest to 6 lat.

Najbardziej charakterystyczną cechą kredytu balonowego, jest jego ostatnia rata. Ze względu na to, że jest ona najwyższa, nazywana jest często ratą balonową. Klienci spłacają ja zazwyczaj na dwa różne sposoby. Po pierwsze, w sposób tradycyjny, czyli wykonują przelew do banki i stają się właścicielami pojazdu. Ale spora część klientów, zostawia w rozliczeniu swój samochód i kupuje nowy. Jeżeli wartość samochodu jest niższa niż wysokość ostatniej raty, oczywiście muszą dopłacić różnicę. Jeżeli jest wyższa niż wysokość ostatniej raty, banku musi nadwyżkę zwrócić, lub też jest ona przeznaczona na wkład własny przy nowym kredycie.

Dlaczego jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych kredytów samochodowych? Otóż po pierwsze, wszystkie formalności załatwiamy w salonie który prowadzi sprzedaż pojazdów. Po drugie, formalności nie są zbyt skomplikowane, z racji tego, że miesięczne raty są niższe niż w przypadku tradycyjnego kredytu, łatwiej uzyskać tzw. zdolność kredytową.

Z kredytu balonowego zazwyczaj korzystają te osoby, które często zmieniają pojazdy i zostawiają stary w salonie samochodowym rozliczeniu kredytu.0 Komentarze