Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to kredyt samochodowy

kredyt samochodowy

Kupując samochód, zwłaszcza nowy i drogi, bardzo często „posiłkujemy” się pieniędzmi pożyczonymi z banku. Jest to o tyle łatwe, gdyż praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie tzw kredyt samochodowy. Dla kupującego pojazd, jest to znakomite rozwiązanie, gdyż może on pożyczyć pieniądze taniej, niż w przypadku kredytu gotówkowego. Ponadto zwykle możemy pożyczyć w takim przypadku pieniądze na dłużej, a i wnioskowane kwoty mogą być o wiele wyższe (pod warunkiem że będziemy mieli zdolność kredytową).
Rodzaje kredytów samochodowych

Na naszym bankowym rynku, funkcjonuje obecnie kilka rodzajów kredytów samochodowych:

  • standardowy – kredytobiorca co miesiąc spłaca ratę kredytowo – odsetkową. Zwykle przy takich kredytach nie jest wymagana wpłata własna, a okres spłaty można rozłożyć nawet na 10 lat,

  • kredyt balonowy – kredytobiorca spłaca co miesiąc ratę kapitałowo – odsetkową, a na koniec spłaty klient wpłaca w całości np. 20% wartości samochodu. Nie jest tu wymagana wpłata własna,

  • jednoratowe – jest to kredyt oferowany zwykle przez banki „samochodowe”, które ściśle powiązane z dystrybutorem samochodów. Przy kredycie tym, kupujący pojazd wpłaca na początku dużą kwotę, np. 50 lub 60% wartości samochodu, a po roku pozostałą kwotę. Są to zwykle kredyty nieoprocentowane.

Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Istnieje kilka zabezpieczeń kredytu samochodowego. Obecnie najczęściej stosuje się przywłaszczenie z warunkiem zawieszającym. Dzięki temu bank może przejąć pojazd gdy klient nie spłaca kredytu w terminie. Kolejnym zabezpieczeniem jest depozyt karty pojazdu. Bank może też wymagać ustanowienia zastawu rejestrowego na pojeździe.
Obligatoryjnie w przypadku kredytu na samochód, banki będą od nas wymagały polisy AC z cesją na bank. Oznacza to, że gdyby samochód został skradziony lub też uszkodzony, bank będzie miał pierwszeństwo w odzyskaniu pieniędzy z Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Czasami może się zdarzyć, że banki będą wymagały od nas innego zabezpieczenia, jak np. weksel czy poręczyciel.

Na co może być przeznaczony kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy może być wykorzystany zarówno na zakup samochodu nowego, jak i używanego. W tym drugim przypadku, większość banków określa jednak maksymalny wiek pojazdu, jaki może zostać skredytowany. Ponadto pieniądze z takiego kredytu, mogą być wykorzystane na zakup motocykla, czy nawet motorówki.

Kredyt samochodowy to z całą pewnością bardzo dobry produkt bankowy, który „pomógł” już wielu osobom. Dzięki niemu możemy szybko stać się właścicielami wymarzonego pojazdu, nawet wtedy, gdy nie mamy na koncie odpowiedniej ilości pieniędzy do jego zakupu.0 Komentarze