Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy można nadpłacić kartę kredytową

karta kredytowa

W ciągu kilku ostatnich lat, karta kredytowa stała się niezmiernie popularnym sposobem na dokonywanie płatności. I nie chodzi tu o nadmierne zadłużanie się naszych rodaków. Po prostu wielu z nas używa karty kredytowej jako sposób na darmowy kredyt, czy też korzystanie z promocji, jakie oferują wydawcy takich kart. Przypomnijmy, że gdy w odpowiedzialny i świadomy sposób korzystamy z naszej „kredytówki”, nie musimy za nią nic płacić, a ponadto wydawca karty nie będzie nam naliczał żadnych odsetek (okres bezodsetkowy).
Jednym z elementów odpowiedzialnego korzystania z karty kredytowej, jest comiesięczna spłata naszego zadłużenia. Gdy dostaniemy z banku wyciąg naszych transakcji z kwotą jaką musimy oddać, powinniśmy przelać całą kwotę, aby nie ponosić kosztów związanych z użytkowaniem karty. Może się jednak zdarzyć, że dokonując takiej spłaty prześlemy więcej niż pokazuje nam wyciąg. Co się wtedy stanie? Czy możemy nadpłacić kartę kredytową?

Jeśli prześlemy na nasz rachunek kredytowy powiązany z kredytówką więcej pieniędzy niż powinniśmy, wszystko będzie zależało od naszego banku. Ma on bowiem dwie możliwości. Może nadwyżkę środków nam oddać (na konto z którego robiony był przelew) lub też może nam „zwiększyć” na kolejny miesiąc przyznany nam limit kredytowy. Jak to wygląda w praktyce? Załóżmy, że nasz limit zadłużenia to 3 000 zł. Na naszym bankowym wyciągu pokazującym na wysokość zadłużenia, widnieje kwota 1 100 zł. Jednakże nieświadomie lub całkiem świadomie), przesłaliśmy na spłatę kwotę 1 500 zł. Różnica pomiędzy wymaganą spłatą, a rzeczywiście dokonaną wynosi więc 400 zł. Wydawca karty może więc nam oddać tę różnicę, lub też zwiększyć nasz limit zadłużenia na następny miesiąc. W tym przypadku będzie on wynosił 3 400 zł.

Jak postępują wydawcy kart z nadpłaconymi środkami? Powinniśmy to sprawdzić zanim złożymy wniosek o kartę kredytową. Będziemy mieli pewność, co stanie się z naszymi pieniędzmi, gdy popełnimy pomyłkę. Musimy jednak od razu powiedzieć, że zdecydowana większość banków postępuje według przykładu numer dwa czyli powiększa nasz limit kredytowy. Nie spodziewajmy się jednak, że od nadwyżki dostaniemy od banku jakieś odsetki. Takie możemy dostać tylko i wyłącznie w przypadku przelania środków na konto podstawowe czy konto oszczędnościowe. W przypadku nadwyżki na karcie kredytowej, o odsetkach możemy zapomnieć.0 Komentarze