Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Formy finansowania Auto Pomocy


Planujesz rozwijać usługi transportowe? Masz coraz więcej klientów, a Twoje lawety stają się coraz bardziej awaryjne? A może dopiero zamierzasz wejść w segment auto pomocy? Niezależnie która z tych opcji dotyczy Twoich potrzeb, na pewno sporym ograniczeniem są dla Ciebie środki finansowe. Nie ma się co dziwić, kupno nowego pojazdu z całym oprzyrządowaniem to niebagatelny koszt. Taka inwestycja prędzej czy później się jednak zwróci, dlatego warto rozważyć jedną z czterech podstawowych form finansowania zakupu auta specjalistycznego.

Dodany obrazek


Gotówka

To z pewnością najbardziej opłacalna metoda finansowania nowego sprzętu. Nie wiąże się z żadnymi ryzykami, nie wymaga dopłaty dodatkowych środków za odroczenie płatności. Niestety nie zawsze można skorzystać z niej skorzystać.

Kredyt

Ta forma finansowania jest nadal bardzo popularna. Jej idea polega na wpłaceniu określonego wkładu własnego, a reszta kwoty pochodzi z banku, z którym podpisujemy umowę kredytową. W ramach umowy klient zobowiązuje się do comiesięcznej spłaty określonej raty kapitałowej i odsetkowej. Istnieje także możliwość skorzystania z oferty autobanków, czyli instytucji kredytujących utworzonych przy dostawcach aut (np. Volkswagen Bank GmbH, Fiat Bank Polska, Toyota Bank, Ford Credit, Mercedes-Benz Bank Polska). Ta forma finansowania nie jest atrakcyjna ekonomicznie, ale pozwala na uzyskanie pełni własności do zakupionego auta. Daje także możliwość ubezpieczenia kredytu oraz negocjowania warunków spłaty w trakcie trwania umowy.

Leasing

W Polsce wiedza na temat leasingu nadal stoi na niskim poziomie. Udział samochodów osobowych w ogólnej liczbie aut firmowych finansowanych leasingiem jest ponad dwukrotnie niższy, niż w krajach Europy Zachodniej. Zasadniczo rozróżniamy dwa rodzaje leasingu: operacyjny i finansowy. Ten pierwszy pozwala na przewidywalne wydatki, niestety wiąże się z tym, że to nie kupujący jest właścicielem auta. Model finansowy cechuje się tym, że przedmiot umowy leasingu, włączany jest do składników majątku korzystającego w zamian za uiszczanie odpowiednich opłat. Skorzystanie z leasingu jest zdecydowanie prostsze niż z kredytu, bowiem przy jego udzielaniu nie jest weryfikowana zdolność kredytowa. Nie ma też konieczności angażowania prywatnych środków finansowych na początek.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy, inaczej nazywany Full Service Leasing, to usługa dedykowana osobom ceniącym sobie podejście strategiczne. Od zwykłego leasingu różni się przede wszystkim pakietem dodatkowych usług. Leasingodawca bierze na siebie odpowiedzialność za kwestie serwisowe, ubezpieczenie, karty paliwowe, doradztwo czy monitoring posiadanej floty. Za komfort zrzucenia z siebie odpowiedzialności za kwestie użytkowe trzeba jednak więcej zapłacić.

Artykuł opublikowany przy współpracy z laweta 24h Słubice0 Komentarze