Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Kalkulator kredytów samochodowych i inne narzędzia pomocne przy zakupie auta


Kiedy w salonie samochodowym siadasz naprzeciwko sprzedawcy, który z dumą i radością pokazuje Ci swoją ofertę, jesteś zapewne przekonany, że to Twój partner, który pomoże Ci możliwie korzystnie dokonać zakupu wymarzonego samochodu. No cóż – takie nastawienie jest przyczyną wielu późniejszych katastrof i nocy, w których główną rolę w sennych koszmarach gra ten sam sprzedawca. Prawda jest taka, że jedną z najwyraźniej zaznaczonych linii wojennego frontu jest właśnie ta, która oddziela Cię od sprzedawcy samochodów. Celem tego artykułu nie jest wcale szkalowanie sprzedawców, ale uświadomienie kupującemu, że do transakcji, której ostatecznym celem ma być nabycie nowego samochodu, ma się przygotować jak do wieloetapowej batalii.

Trudno jest znaleźć osoby o bardziej różniących się interesach niż sprzedający i kupujący. Dlatego każde narzędzie, które może pomóc kupującemu, jest na wagę złota. Jednym z takich narzędzi jest kalkulator kredytów samochodowych. Dzięki niemu klient nie tylko jest w stanie ocenić swoje możliwości finansowe, ale również uzyskać przybliżoną ofertę, jaką mógłby uzyskać bez specjalnych starań. Ważne, aby posługiwać się kalkulatorem we właściwy sposób i uwzględnić wszystkie składniki kosztu zakupu samochodu, by później, w rozmowie ze sprzedawcą nie sprowokować niepotrzebnego zamieszania. Zamieszanie jest największym wrogiem kupującego i najlepszym sprzymierzeńcem sprzedawcy. Łącząc koszt samochodu, finansowanie i wartość samochodu rozliczeniowego w jedno, sprzedawca może ukryć fakt, że zawyża opłatę za pojazd, zaniża wartość samochodu klienta lub pobiera więcej, niż powinien zapłacić za sfinansowanie zakupu.

Pamiętaj, aby zamiast tego zawsze nalegać na traktowanie zakupu samochodu, finansowania i wymiany jako całkowicie oddzielnych punktów negocjacji. Prawdopodobnie sprzedawcy będą sprzeciwiać się Tej strategii, ale daj im na przykład znać, że jesteś gotów sam sprzedać swój samochód i podnieść kwotę wnoszonej gotówki.

Zorientuj się w możliwościach finansowania kredytu — wykorzystaj kalkulator kredytów samochodowych

Jak każdy zakup, powinieneś dokonać porównania, zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze, nawet jeśli odnosisz wrażenie, że wydajesz pieniądze, które dopiero zarobisz. Kalkulator kredytów samochodowych daje Ci ogromną siłę — pozwala obliczyć ratę kredytu szybko i wygodnie. Na szczęście nie musisz jeździć po okolicznych bankach, po prostu skorzystaj ze strony, na której dostępna jest aplikacja kalkulatora. Gdy wybieramy kredyt na samochód, kalkulator online to przydatne narzędzie, pozwalające zaoszczędzić czas. W jednym miejscu otrzymujemy praktyczne informacje dot. wysokości rat, wartości samochodu czy harmonogramu spłat.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć, szykując się do zakupu auta? Przygotowując się do rozmowy ze sprzedawcą, powinieneś również wykorzystać geografię na swoją korzyść, patrząc na dealerów, u których sprzedaż rozważanej wersji samochodu może być słabsza niż innych. Na przykład kupuj hybrydy na obszarach wiejskich lub pickupy w miejskich salonach dealerskich. Nie przejmuj się, że stosując takie manewry, w jakiś sposób manipulujesz sprzedawcą. Większość sprzedawców spędza mnóstwo czasu na różnego rodzaju szkoleniach, na których uczy się, jak stosować podobne narzędzia o odwrotnym działaniu.

Aby zrozumieć umowę i sprawdzić jej poprawność, ważne jest, abyś sam wykonał obliczenia w salonie. Jeśli zostawisz całą matematykę sprzedawcy, prawdopodobnie znajdziesz wiele innych wrzuconych liczb, które mogą sprawić, że stracisz rozeznanie. Pamiętaj, że najważniejszą liczbą jest całkowity koszt samochodu wraz ze wszystkimi opłatami i opłatami.

Nie zabieraj samochód do domu, dopóki wszystkie formalności nie zostaną skończone

Choć tego nie podpowie Ci kalkulator kredytów samochodowych, jest jeszcze jeden kruczek, który możesz ominąć. Wiele razy dealer samochodowy oferuje możliwość zabrania samochodu do domu i późniejszego wypełnienia dokumentacji. Nie daj się nabrać z kilku powodów. Po pierwsze, możesz zakochać się w samochodzie i nie będziesz w stanie negocjować z bezstronnością, której potrzebujesz, aby uzyskać dobrą ofertę.

To klasyczna metoda „na szczeniaczka”, którą stosują właściciele hodowli psów. Jeśli uda im się namówić Twoje dziecko do wzięcia do domu pieska “na próbę”, nie znajdziesz w sobie siły, by go później oddać.0 Komentarze