Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Kiedy wziąć kredyt na rozbudowę floty pomocy drogowej?


Mając na względzie chęć poszerzenia obecnej floty pomocy drogowej w naszym przedsiębiorstwie, powinniśmy rozważyć kilka możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia. Jedną z nich jest kredyt na rozbudowę floty, który jednocześnie wydaje się rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym. Jak to wygląda jednak w praktyce i czy faktycznie jest wyjściem najbardziej opłacalnym? O czym powinniśmy pomyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji?
Zwracajmy uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, a unikniemy problemów.

Zanim podejmiemy decyzję o wzięciu kredytu, przeanalizujmy dogłębnie nasze możliwości i skonfrontujmy to z oczekiwaniami. W grę powinny wchodzić zarówno czynniki obiektywne opierające się na analizie bezpośredniej konkurencji, aktualnej sytuacji firmy, czy formie działalności i wskaźnikach finansowych, oraz tak zwane czynniki subiektywne, będące w sposób bezpośredni powiązane z docelową strategią rozwoju całego naszego przedsiębiorstwa. Zweryfikujmy dokładnie kwestie formalne i podatkowe, tak aby przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu na rozbudowę floty drogowej, zyskać pełen obraz sytuacji. Weźmy pod uwagę również planowany harmonogram obciążeń, czyli to, w jaki sposób i w jakiej wysokości będziemy spłacać zaciągnięty kredyt. Warto rozważyć również to, czy istnieje jakakolwiek możliwość dokonania wcześniejszej spłaty takiego zadłużenia.
Dodany obrazek


Kiedy wobec tego zdecydować się na wzięcie kredytu na rozbudowę floty?

Decydującym czynnikiem powinno być to, jak duża ma być skala całej rozbudowy, czyli ile aut planujemy zakupić do naszej floty. W przypadku pojedynczego zakupu zdecydowanie bardziej opłaca się płatność gotówkowa, wygenerowana, chociażby z wolnych środków firmy przeznaczonych na inwestycje. W przypadku większej transakcji zyskuje natomiast kredyt. Kredyt jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy nie chcemy stracić płynności finansowej i mamy przy tym pewność, że nasza firma udźwignie takie zobowiązanie. Na plus tego rozwiązania można zaliczyć z pewnością rozłożoną płatność oraz dostępność środków praktycznie od ręki.

Artykuł opublikowany przy współpracy z laweta Świecko 24h0 Komentarze