Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Korzyści płynące z wyboru leasingu na lawetę


Zakup lawety ze środków firmy jest dużym przedsięwzięciem. Tego typu środki trwałe jak odpowiednia flota lawet jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania firmy zajmującej się holowaniem. Na wypadek nieprzewidzianej awarii pojazdu, warto mieć zawsze co najmniej jeden pojazd w zapasie, jednak nie zawsze środki pozostające do dyspozycji firmy pozwalają na tego typu inwestycje. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi finansowanie zewnętrzne zakupu lawety, jakim jest leasing.

Czym jest leasing

Leasing jest produktem kredytowym, w ramach którego leasingodawca (bank, firma leasingująca bądź dealer, za pośrednictwem którego kupujemy pojazd) wynajmuje klientowi pojazd na czas określony w umowie leasingowej. Przez ten okres leasingobiorca płaci miesięczną opłatę za użytkowanie auta przez cały okres leasingu. Leasing charakteryzuje się tym, iż prawo własności do lawety jest w rękach leasingodawcy. Po okresie umownym leasingu mamy możliwość zakupu pojazdu za znacznie niższą cenę.

Dodany obrazek


Jakie są zalety płynące z korzystania z leasingu

Przyznanie leasingu jest jednym z najprostszych procesów finansowania zakupu lawety na rynku. Często, w ramach jednej wizyty jesteśmy w stanie dokonać wszelkich formalności związanych z umową. Rejestracją pojazdu zajmuje się już leasingodawca. Dużym plusem tego rozwiązania jest nieobarczanie historii kredytowej przy wnioskowaniu o leasing. W momencie, gdy jednocześnie staramy się o kredyt firmowy, zobowiązanie wynikające z umowy leasingu nie jest brane pod uwagę jako produkt kredytowy. Tak samo w momencie, gdy firma ma słabą zdolność kredytową, leasing może zostać przydzielony bez względu na przeszłe zdarzenia związane z terminowym regulowaniem płatności.

Leasingiem objętych jest wiele pojazdów oraz maszyn, począwszy od samochodów osobowych, dostawczych, przez lawety aż po całe linie produkcyjne. Daje to bardzo dużą swobodę działania bez nadmiernych jednorazowych kosztów. Finansowanie lawety za pośrednictwem kredytu może stanowić duże obciążenie dla finansów firmy, podczas gdy leasing daje nam możliwość użytkowania pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem bez zbędnych formalności.

Artykuł przygotowany przy współpracy z portalem laweta Hamburg.0 Komentarze