Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Kredyt na rozwój floty pojazdów do pomocy drogowej jak zacząć?


Jak banki traktują nowe firmy a "stare" w staraniu się o kredyt?

Banki działają w oparciu o maksymalizację zysków i minimalizację ryzyka operacyjnego. Każdy kredyt wydawany przez bank jest pewnym poziomem zysku i pewnym ryzykiem na które w związku z tym trzeba się zgodzić. Właśnie ze względu na ryzyko każdy bank ma własne procedury które są ściśle przestrzegane zanim klient, czyli w tym przypadku firma dostanie kredyt.

W przypadku firm procedury udzielania kredytów są różne, zaczynając od minimalnego okresu prowadzenia działalności a kończąc na braku strat za ubiegły rok. Wiele banków praktykuje zatem zasadę że nie udzielają kredytów firmom nie działającym w regularny sposób od roku na rynku. Jeżeli dopiero co założyliśmy działalność to z kredytem prawdopodobnie będziemy mogli się pożegnać. Banki faworyzują firmy posiadające już spore doświadczenie na rynku głównie ze względu na fakt że są one potencjalnie bardziej wypłacalne niż przedsiębiorstwa działające od niespełna roku.Dodany obrazek


Pomoc drogowa rozpoczęcie działalności- jak zdobyć finansowanie?

Mimo że pożyczek na dowolny cel banki zasadniczo nie udzielają nowym firmom to działalność której z założenia potrzeba finansowania na zakup floty już jest sprawą z goła inną. Zakup floty jest dla banku czymś na rękę ponieważ zabezpieczeniem w ramach nie wypłacalności są dane auta. Taka umowa nazywa się umową leasingową i jest dla banku opłacalna. Można ją otrzymać już od pierwszego dnia działalności w zależności od tego do jakiego banku się udamy. Trzeba zwrócić uwagę na fakt że umowa taka jest wiążąca na co najmniej 3 lata dlatego przed jej zawiązaniem należy dobrze przebadać rynek.

Zasadniczo rozwijając taki typ działalności na samym początku powinno się działać na starszych autach, które nie stanowią aż tak dużego kosztu dla firmy już w 1 miesiącu jej działalności. Dobieranie umów leasingowych i tym samym kolejnych aut jest wskazane w momencie w którym wiemy już że będziemy potrzebować dodatkowych aut ze względu na ogromna liczbę zamówień.

Pomoc drogowa jest rodzajem biznesu w którym zacząć można samemu z gorszym autem do 15 000 zł nawet dla samego faktu zbadania rynku w celu oceny ryzyka. Po okresie badawczym tj. pół roku i rozpoznaniu tego jakie jest zapotrzebowanie można zaczynać myśleć o lepszej flocie.

Artykuł opublikowany przy współpracy z laweta Magdeburg0 Komentarze