Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy - co się bardziej opłaca

kredyt samochodowy kredyt gotówkowy

Decydując się na zakup samochodu, musimy liczyć się ze sporym wydatkiem. Zwłaszcza jeśli pojazd ma być nowy. Nie każdego więc stać by jednorazowo wyciągnąć z konta takie sumy. Dlatego bardzo często jesteśmy zmuszeni do posiłkowania się kredytem, by nowy samochód kupić. Na szczęście w bankach możemy dostać wiele różnego rodzaju kredytów i pożyczek, oczywiście jeśli spełnimy ich warunki. Zastanowimy się teraz co bardziej będzie nam się opłacało przy zakupie pojazdy - kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy.
Jak sama nazwa wskazuje, kredyt samochodowy to kredyt celowy, który może być wykorzystany na zakup pojazdów. Albowiem w grę wchodzi tu nie tylko kupno samochodu, ale także motocykla, quada czy nawet motorówki. Dzięki takiemu kredytowi, możemy sfinansować zakup zarówno pojazdu nowego jaki i używanego. Kredyt taki możemy załatwić zarówno w banku, jak i bezpośrednio u dealera, który z bankami współpracuje. Natomiast w przypadku kredytu gotówkowego, a raczej pożyczki gotówkowej, bank nie będzie od nas wymagał podania informacji, na co przeznaczymy pożyczone pieniądze. A więc możemy je wykorzystać na zakup samochodu czy też innego pojazdu. Dlaczego jest to ważne. Albowiem w przypadku kredytu samochodowego, bank będzie na pojeździe dokonywał zabezpieczenia kredytu. Najczęściej dokonuje się zastawu rejestrowego. Ponadto będzie dokonana cesja na bank polisy ubezpieczeniowej. Wydawać by się mogło, że z punktu widzenia klienta nie są to korzystne warunki. Jednakże dzięki temu, będziemy mogli liczyć na niższe oprocentowanie kredytu, w porównaniu z pożyczką gotówkową. Albowiem ten drugi produkt, zazwyczaj ma “słabsze” zabezpieczenie, co podnosi ryzyko kredytowe. A zawsze w przypadku większego ryzyka kredytowego banki podnoszą swoją marże.

Z jakiego więc produktu skorzystać? Wydaje się, że jeśli popatrzymy na koszty kredytu, lepszym okaże się kredyt samochodowy. Zwłaszcza gdy kupujemy pojazd nowy lub prawie nowy. Zazwyczaj i tak opłacamy w takim przypadku polisę AC, w praktycznie wszystkie formalności możemy załatwić od razu w salonie samochodowym. Natomiast kredyt gotówkowy to rozwiązanie dla tych, którzy kupują pojazd kilkuletni, a często zakup takich pojazdów nie jest kredytowany przez bank.0 Komentarze