Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Kupujemy samochód – kredyt, leasing czy gotówka


Nowy i elegancki samochód – to marzenie wielu z nas. Jednakże doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kupno dobrego samochodu, wiąże się ze sporym wydatkiem, a nie każdy ma na koncie wystarczającą ilość pieniędzy. Wobec tego często musimy korzystać z innych alternatyw, które pozwalają nam na nabycie swojego wymarzonego pojazdu. Zobaczmy więc, jak możemy kupić samochód.
Kredyt samochodowy

Najbardziej popularnym sposobem uzyskania pieniędzy na zakup samochodu jest kredyt samochodowy. Oferuje go praktycznie każdy bank, ale jego uzyskanie jest uzależnione od kilku warunków. Przede wszystkim musimy mieć tzw „zdolność kredytową”. Mówiąc prościej, musimy mieć odpowiednie dochody, które pozwolą nam terminowo spłacać swoje zobowiązania. Ponadto musimy mieć odpowiednią historię kredytową. Osoby, które mają inne kredyty lub spłacały poprzednie zobowiązania z opóźnieniem mogą mieć problemy z uzyskaniem kredytu na auto. Banki mogą skredytować zarówno auta nowe jak i używane. Co więcej, nie musimy nawet stosować żadnej wpłaty własnej, więc wiele osób nawet nie posiadających żadnych oszczędności, mogą wymarzony samochód kupić. Jednakże minusem tego kredytu jest ustanowienie odpowiedniego zabezpieczenia. Musimy przez cały okres kredytowania płacić policę AC, musimy ponosić koszty ustanowienia zabezpieczenia itp. W związku z tym musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić samochód, korzystając z kredytu samochodowego.

Pożyczka gotówkowa

Samochód możemy kupić, zaciągając pożyczkę gotówkową. Także i tutaj, musimy spełnić warunek posiadania zdolności kredytowej czy dobrej historii kredytowej. Jednakże w tym przypadku bank nie będzie interesował się, na co przeznaczymy pieniądze. Nie musimy więc płacić AC czy dokonywać zabezpieczenia kredytu. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kredyt samochodowy jest tańszy od pożyczki gotówkowej. Powinniśmy więc sobie sami odpowiedzieć na pytanie, co jest dla nas bardziej ważne, koszty czy też formalności.

Leasing

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że osoby prywatne mogą wejść w posiadanie samochodu, korzystając z leasingu konsumenckiego. Jest to łatwa forma „wydzierżawienia” pojazdu, która ma o wiele mniej formalności niż w przypadku skorzystania z kredytu na samochód. Po prostu firma leasingowa „wypożycza” nam auto, a my nie jesteśmy właścicielami pojazdu. Jednakże leasing ma też swoje minusy. Po pierwsze możemy w ten sposób użytkować samochody nie starsze niż 4 lata. Ponadto, zazwyczaj musimy płacić opłatę wstępną w wysokości około 20% wartości samochodu, więc dla wielu osób jest to spory wydatek. Nie nabywamy zniżek ubezpieczeniowych, samochód musimy naprawiać w drogich autoryzowanych serwisów itp.

Gotówka

Najtańszym sposobem nabycia samochodu jest zakup za gotówkę. Możemy wtedy iść do salonu czy komisu i kupić dowolny samochód, nabywając jeszcze prawa do wielu zniżek. Jednakże nie jest to opcja dla wszystkich, gdyż zgromadzenie odpowiedniej ilości środków finansowych, może nas kosztować wiele wyrzeczeń.0 Komentarze