Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

* * * * *

Laweta na kredyt czy w leasing?


Leasing i kredyt często są przedstawiane jako alternatywne sposoby finansowania zakupu floty lawet. To dość duży skrót myślowy, ale porównywanie obu metod ma sens i pozwala dobrać indywidualnie korzystniejszy model.
Kredyt jest lepiej znany

Dla wielu przedsiębiorców kredyt jest po prostu produktem lepiej znanym. Nie musi być tańszy ani ogólnie korzystniejszy, ale jego zaleta jest samo to, że wiadomo, jak działa. Leasing, choć w ostatniej dekadzie mocno zyskał na popularności, często jest przedstawiany dość pobieżnie i wiedza o tej formie finansowania jest nieduża. Stąd też bierze się spora nieufność. Trudno zupełnie poważnie w rachunkach uwzględnić takie subiektywne odczucia, ale faktycznie mają one wpływ na podejmowane decyzje.


Dodany obrazek


Swój, czy leasingowany?

Co do zasady pojazd na kredyt kupuje się „na siebie”. Nawet jeśli oprócz firmy autopomocy w dowodzie jest współwłasność banku, to daje to większą swobodę, jeżeli chodzi o ubezpieczanie, serwisowanie czy użytkowanie lawety. Leasing formalnie nie przenosi własności – samochód będzie zarejestrowany na firmę leasingową, a to oznacza, że ubezpieczenie będzie wybierane przez nią, trzeba będzie prosić o zgodę na wykonanie pewnych modyfikacji, a serwisowanie też będzie musiało odbyć się w porozumieniu z leasingodawcą. Najczęściej nie jest to szczególnie poważne ograniczenie, ale przedsiębiorcy lubiący swobodę chętniej sięgają po kredyt.

Co jest tańsze?

Pytanie o koszt jest jak najbardziej zasadne. W przypadku kredytu sprawa jest prosta, ale oprocentowanie zwykle nie należy do najniższych. Z kolei dealerzy i firmy leasingowe kuszą ofertą leasingu 101 czy 102%. To wydaje się niewiele, ale diabeł tkwi w szczegółach: wysokości pierwszej wpłaty, kosztach wykupu lawet po zapadnięciu ostatniej raty czy dodatkowych opłatach związanych choćby z ubezpieczeniem lub serwisowaniem, bo te nie zawsze są wliczone w podstawowe koszty. Trzeba więc za każdym razem przeprowadzić kalkulację od nowa, bo choć na pierwszy rzut oka leasing jest tańszy, to w praktyce nie zawsze tak musi być.

Opublikowano przy współpracy z Laweta Hannover Polska0 Komentarze