Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Leasing czy kredyt na samochód - co wybrać?

leasing

Kredyt celowy oraz leasing to dwa podstawowe źródła finansowego wsparcia dla tych, którzy chcą uzyskać środki niezbędne w celu nabycia auta. Który produkt jest jednak bardziej korzystny? Sprawdź, jak zdobyć pieniądze na samochód, generując przy tym minimalne koszty.
Kredyt samochodowy – podstawy, o których warto wiedzieć

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym. Oznacza to, że kredytobiorca będzie musiał wykazać, że otrzymane z banku środki rzeczywiście przeznaczył na zakup pojazdu mechanicznego. Zaletą takiego zobowiązania jest natomiast to, że taki kredyt jest zazwyczaj tańszy niż na przykład kredyt na dowolny cel. Kredytobiorca staje się też od razu właścicielem pojazdu i może nim dowolnie dysponować.

Co więcej, kredyt samochodowy może zaciągać zarówno osoba prywatna, jak i firma. Nabywane auto może pochodzić z salonu, od dealera samochodowego, z komisu albo od prywatnego właściciela. Bardzo często kredytobiorca nie dysponuje środkami, jakie niezbędne są w celu nabycia pojazdu. Transakcja przeprowadzana jest pomiędzy bankiem a sprzedającym. Obowiązkiem kredytobiorcy jest zaś regularne spłacanie rat.

Leasing samochodowy – o czym warto wiedzieć?

Leasing samochodowy jest umową najmu samochodu, a leasingobiorca zobowiązuje się do uiszczania miesięcznych opłat. Nie staje się jednak właścicielem pojazdu, nie może nim swobodnie dysponować. Umowę własności podpisuje najczęściej dopiero po uiszczeniu ostatniej raty leasingowej i wykupie auta.

Z leasingu nie mogą korzystać osoby prywatne. To zobowiązanie dedykowane firmą, które koszty leasingowe mogą wrzucać w koszty prowadzenia działalności biznesowej. Leasingowane mogą być samochody nowe albo z rynku wtórnego jednak nie mogą one pochodzić od prywatnego sprzedawcy.

Korzystne wsparcie finansowe na samochód

Podmioty, które chciałyby nabyć samochód z wykorzystaniem finansowego wsparcia, muszą podjąć racjonalną decyzję. O wiele większym zainteresowaniem cieszy się dzisiaj kredyt samochodowy. Wszystko dlatego, że przy wyborze tego zobowiązania, znacznie maleją koszty nabycia auta. Banki oferują kredyty celowe na naprawdę korzystnych warunkach, bo samochód staje się dla nich dodatkowym zabezpieczeniem.

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego źródła finansowania zakupu pojazdu, weź pod uwagę budżet, jakim dysponujesz. Miesięczne raty nie mogą zaburzać Twojej płynności finansowej. Leasing będzie optymalną formą dla firm, kredyt dla osób prywatnych.

Podsumowanie

Średnia wartość samochodów, jakie poruszają się po polskich drogach to 23 000 złotych. Nic dziwnego, że niewiele osób stać na to, by nabyć pojazd za gotówkę. Finansowe wsparcie może okazać się jedynym ratunkiem, by już niedługo móc podróżować autem.

Zawsze warto jednak porównać oferty. Chodzi nie tylko o różnice pomiędzy kredytem na samochód a leasingiem, ale również propozycje różnych banków i firm leasingowych. Przydadzą się do tego publikowane przynajmniej raz w miesiącu rankingi.0 Komentarze