Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
* * * * *

Leasing samochodów - na czym to polega


Leasing samochodów jest bardzo popularnym sposobem na uzyskanie własnego auta. Wiele osób decyduje się na zapewnienie sobie własnego środka transportu właśnie w taki sposób. Firmy leasingowe oferują bardzo atrakcyjne warunki osobom, które zdecydowały się na podpisanie umowy leasingowej.

Leasing samochodu - na czym polega?

Firma leasingowa kupuje samochód od dostawcy bądź dealera, a następnie oddaje je w leasing swojemu klientowi. Jest to transakcja wiązana - klient na podstawie podpisanej umowy może użytkować samochód bez przeszkód, o ile będzie na bieżąco spłacał raty leasingowe. W umowie leasingowej zawarte są takie zapisy, jak choćby ilość oraz wysokość rat leasingowych oraz dostępne profity, które dodane są do naszej umowy. Mogą być to choćby ubezpieczenia, takie jak OC i AC oraz assistance.

Najczęściej wybieranym leasingiem jest leasing z możliwością wykupu. Po zakończonej umowie klient ma prawo do wykupienia użytkowanego przez niego auta za symboliczną kwotę, tj. 1% jego pierwotnej wartości.

Leasing może być również zawierany na zasadzie abonamentu na samochód. Wtedy leasingobiorca nie ma prawa do wykupienia auta po zakończeniu umowy leasingu. Rata miesięczna takiego leasingu jest znacznie mniejsza, a po zakończeniu umowy klient może wynająć kolejny samochód z nową umową leasingową.

Dodany obrazek


Co będzie potrzebne do zawarcia umowy leasingowej?

Przy leasingu samochodu mamy o wiele mniej formalności niż w przypadku kredytu gotówkowego. Wystarczy jedynie nasz dowód osobisty i wyciąg z konta z ostatnich miesięcy. Dla właścicieli firm, którzy biorą samochód w leasing na swoją firmę konieczny będzie również numer NIP oraz REGON. Oprócz tego warto również mieć przy sobie dokument potwierdzający rejestrację działalności. Samochód wzięty w leasing może być naszym środkiem trwałym od którego odprowadzimy podatek oraz możemy go amortyzować. Również wszystkie koszty związane z eksploatacją samochodu mogą być wliczane w nasze wydatki i odliczane od podatku, co w wielu przypadkach jest wyjątkowo korzystne.

Artykuł opublikowany przy współpracy z laweta Gorzów Wielkopolski0 Komentarze