Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

Mądre pożyczanie


Czy istnieje kredyt bez prowizji

wrz 18 2020 09:36 | Marcin w Mądre pożyczanie

Szukając najlepszej oferty kredytowej, zdecydowana większość z nas zwraca uwagę na koszt kredytu. Po prostu nikt z nas nie lubi przepłacać. Na szczęście konkurencja na rynku bankowym, niejako wymusza walkę o klienta, a więc koszty kredytów wcale nie muszą być zbyt wysokie. Zwłaszcza teraz, gdy stopy procentowe są na niskim poziomie. Ale na koszt kredytu nie tylko wpływa jego oprocentowanie. Albowiem w jego skład wchodzą też np. prowizje, a jest ich kilka. Ale czy można dostać kredyt bez prowizji? Czy jakiś bank ma taki kredyt w swojej ofercie?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt bez prowizji

Kredyty dla rolników

wrz 14 2020 16:01 | Marcin w Mądre pożyczanie

Rolnictwo to dosyć ważna gałęź polskiej gospodarki. Pracuje w niej bardzo dużo ludzi, którzy sadząc rośliny czy też hodując zwierzęta utrzymują swoje rodziny. Współczesne rolnictwo bardzo różni się od tego sprzed kilkudziesięciu lat. Rolnicy kupują więcej maszyn, nowoczesnych linii produkcyjnych, co oczywiście wiąże się z dużymi nakładami. Często niezbędny jest kredyt, który wspomoże finansowanie gospodarstwa rolnego. Ale czy banki oferują kredyty dla rolników?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    kredyt rolniczy i 1 więcej...

Czy poręczyciel może dostać kredyt

sie 21 2020 08:29 | Marcin w Mądre pożyczanie

Minimalizując ryzyko kredytowe banki starają się jak najbardziej „prześwietlić” swoich klientów. I to pod wieloma względami. Na pierwszy plan wychodzi oczywiście zdolność kredytowa. Ponadto, każdy klient który składa wniosek o kredyt jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie z tej instytucji banki mogą dowiedzieć się o wysokości ewentualnego zadłużenia wnioskodawcy, historii jego spłat a także o tym, czy jest on poręczycielem jakiegoś kredytu. Wbrew pozorom, jest to dla banków bardzo istotna informacja. Albowiem wpływa na zdolność kredytową. Zastanówmy się więc, czy poręczyciel może ubiegać się o kredyt?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Mity na temat karty kredytowej

maj 04 2020 06:46 | Marcin w Mądre pożyczanie

W naszym społeczeństwie krąży wiele negatywnych „mitów” na temat kart kredytowych. I to właśnie dlatego wiele osób obawia się złożyć o nią wniosek. A często przydałaby się ona w naszym portfelu, oczywiście pod warunkiem, że korzystamy z niej w sposób rozsądny. Poniżej przedstawimy kilka mitów na temat kart kredytowych i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy są one prawdziwe czy może jest to zwykły fałsz.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa

Wady i zalety karty kredytowej

kwi 20 2020 06:21 | Marcin w Mądre pożyczanie

Wielu osobom trudno wyobrazić sobe życie bez karty kreydtowej. Od wielu już lat, znajduje się ona w portfelach wielu Polaków, którzy za jej pośrednictwem płacą w sklepach stacjonarnych, internetowych czy wybierają gotówkę z bankomatu. Jednakże pomimo wielu zwolenników, karty kredytowe mają także swoich przeciwników. Wskazują oni wady tego produktu kredytowego i twierdzą, że nigdy z nich nie skorzystają. Zastanówmy się więc jakie są zalety a jakie wady karty kredytowej i czy warto z niej korzystać, czy lepiej z niej zrezygnować.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa, karty kredytowe


Kto jest najlepszym poręczycielem kredytu

kwi 14 2020 05:57 | Marcin w Mądre pożyczanie

Banki starają się robić wszystko, by pożyczone pieniądze do nich wróciły. Dlatego min. badają zdolność kredytową swoich klientów, czy też ich historię kredytową. Stosują też różnego rodzaju zabezpieczenie kredytów. Jednym z nich może być poręczyciel. Jest to osoba (lub osoby), które przejmą na siebie obowiązek spłaty zadłużenia, jeśli nie będzie tego robił kredytobiorca. Jest to więc dosyć poważne zobowiązanie, zwłaszcza gdy mówimy o dużych kredytach. Często się więc zdarza, że możemy mieć problem aby odpowiedniego poręczyciela znaleźć. Kto w oczach banku jest najlepszym poręczycielem? Postaramy się to wyjaśnić.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Pożyczki okolicznościowe - na co uważać

lut 21 2020 07:24 | Marcin w Mądre pożyczanie

Przeglądając ofertę kredytową banków, zauważymy od czasu do czasu pożyczki okolicznościowe. Zwykle pojawiają się one przed Świętami lub wakacjami. Według założeń, mają one mieć korzystniejsze warunki od “zwykłych” pożyczek, co ma zachęcić do skorzystania z takiej okolicznościowej oferty. Ale czy to prawda? Czy rzeczywiście pożyczki okolicznościowe mają lepsze warunki od tych zwykłych?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    pożyczki okolicznościowe


Czy warto pożyczać online na święta

gru 13 2019 15:06 | mentalny w Mądre pożyczanie

Pożyczanie pieniędzy jest w Polsce bardzo popularne. Zwykle tuż przed wypłatą prosimy o pożyczkę drobnej kwoty rodzinę czy znajomych, aby mieć środki na życie. Są też osoby, które pożyczają większe sumy, aby zrobić remont mieszkania, kupić sprzęt AGD/RTV czy nawet potrzebują pieniędzy na wkład własny do kredytu hipotecznego. Niezależnie od powodu, najchętniej po pożyczkę zgłaszamy się do naszych bliskich. Niestety nie zawsze mogą nam pomóc. Często też sami mają wysokie wydatki. Zwłaszcza w okresie świątecznym mało kto będzie w stanie nam pożyczyć pieniądze, ponieważ samemu ich potrzebuje na zakup produktów spożywczych czy prezentów. W takiej sytuacji mogą pomóc szybki pożyczki online, które dostępne są 24/7. Czy warto brać taką pożyczkę na święta?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    *****

Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej

lis 19 2019 06:29 | Marcin w Mądre pożyczanie

Karta kredytowa to wygodny sposób na realizowanie różnego rodzaju płatności. Używamy jej zarówno w czasie wykonywania transakcji w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Nie ma się więc co dziwić, że cieszy się ona ogromna popularnością i znajduje się w portfelach wielu z nas. Jednakże posiadacze kart kredytowych muszą zwrócić baczna uwagę na bezpieczeństwo. I chodzi tu o dwa aspekty. Po pierwsze o bezpieczne użytkowania karty. Po drugie, o bezpieczeństwo naszych finansów i domowego budżetu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----


Jak zrezygnować z karty kredytowej

paź 11 2019 17:25 | Marcin w Mądre pożyczanie

Karta kredytowa to dla wielu z nas podstawowa zawartość portfela. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej życia i jak pokazują statystyki, posiada ją coraz więcej osób. Ale wcale nie oznacza to, że musimy mieć ją na zawsze. Bywają przypadki, że z karty lepiej jest z różnych względów zrezygnować. I pewno wiele osób zastanawia się, czy możemy to zrobić a jeśli tak, to w jaki sposób. Postaramy się to wyjaśnić

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----    karta kredytowa