Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co może zaoferować nam doradca kredytowy


W naszym społeczeństwie jest bardzo dużo osób, które mają duże problemy z “poruszaniem się” po świecie finansów. Po prostu nie interesuje ich jakie są stopy procentowe, gdzie najlepiej pomnażać swoje oszczędności, czy też jak działa giełda. Jednak od czasu do czasu każdy z nas musi z jakiegoś produktu skorzystać, aby np pożyczyć pieniądze na zakup mieszkania. Osoby z mniejszą wiedzą o bankowości mogą mieć w tym momencie problem z wyborem najlepszej dla nich oferty. Na całe szczęście mają oni możliwość skorzystania z usług doradcy kredytowego, który rozwiąże ich problem.
Doradca kredytowy to osoba, która z założenia powinna wyszukać dla swojego klienta najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o kredyt. Napisaliśmy z założenia, gdyż może zdarzyć się doradca, który nie bierze pod uwagę dobro klienta, a wysokość własnej prowizji i będzie proponował ten bank, który płaci mu więcej. Miejmy jednak nadzieję że taka sytuacja nie występuje lub jest występuje sporadycznie i doradca kredytowy jak najbardziej dba o dobro swoich klientów. Na pierwszej wizycie w biurze doradcy powinniśmy poinformować go jaki kredyt nas interesuje, w jakiej wysokości na jaki okres czasu itp. Musimy też podać mu wysokość naszych dochodów, miesięczne koszty związane z utrzymaniem, raty ewentualnych kredytów itp. Na pewno padnie też pytanie o historię kredytową, więc warto przed spotkaniem wydrukować sobie nasz punktowy raport z Biura Informacji Kredytowej. Na podstawie uzyskanych informacji, doradca kredytowy zacznie szukać najlepszej dla nas oferty. Wybór wśród banków jest dosyć duży, więc na pewno znajdzie coś interesującego. Oczywiście nie musimy od razu wybierać oferty którą nam zaproponuje. Dlatego doradca powinien przygotować 2-3 opcje, z której wybierzemy tę najlepszą. I możemy już zacząć proces związany z uzyskaniem kredytu. Na początek musimy złożyć wniosek. Dobry doradca pomoże nam go uzupełnić a także poinformuje nas jakie dokumenty powinniśmy do niego dołączyć. Potem sprawą zajmie się już bank. Wniosek musi zostać rozpatrzony i w przypadku pozytywnej decyzji pieniądze zostaną nam wypłacone.

Czy warto korzystać z usług doradców kredytowych? Na pewno tak, zwłaszcza jeśli nie za bardzo orientujemy się w świecie finansów. Może to być tym bardziej interesującą opcją, że za usługi doradcy kredytowego nie musimy nic płacić. Albowiem to banki wypłacają mu prowizję za “przyprowadzenie” nowego klienta.0 Komentarze