Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co powinniśmy wiedzieć o karcie kredytowej

karta kredytowa

Chociaż coraz częściej składamy wnioski o kartę kredytową, to jednak nie zawsze posiadamy wystarczającą wiedzę na jej temat, w związku z czym jest ona przez nas wykorzystywana w nieodpowiedni sposób. Dlatego jeśli masz w planach posiadanie karty kredytowej, przeczytaj ten artykuł i zastanów się, czy jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie.
Musimy przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że karta kredytowa jest jedną z odmian pożyczki. W związku z tym, aby ją uzyskać musimy w banku przejść całą procedurę związaną z pożyczeniem pieniędzy. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, naszą historię w BIK i na podstawie posiadanych informacji zdecyduje czy może nam pożyczyć pieniądze czy też nie. A skoro pożyczamy pieniądze, to będziemy musieli je oddać. I to z odsetkami. Należy więc wiedzieć, że odsetki naliczane od zadłużenia na karcie kredytowej, należą do najwyższych na rynku. Jego wysokość zwykle zbliżona jest do maksymalnego pułapu, jaki bank może stosować naliczając oprocentowanie. Musimy się więc przygotować na spore koszty związane z obsługą karty. Tym bardziej, że banki bardzo często naliczają nam różnego rodzaju prowizję związane z kartą - za wydanie karty, za obsługę itp. Jednakże z drugiej strony, prowizji tych możemy uniknąć (np wykonując nią odpowiednią ilość transakcji), a ponadto umiejętne korzystanie z karty kredytowej, daje nam możliwość skorzystania z darmowego kredytu. Mówimy tu oczywiście o okresie bezodsetkowym. Na czym on polega? Otóż jeżeli wykorzystujemy kartę tylko i wyłącznie do transakcji bezgotówkowych i spłacamy całe zadłużenie w ciągu maksymalnie 50 dni (zwykle okres bezodsetkowy to od 52 do 60 dni), to banki nie naliczą nam żadnych odsetek.

Nie powinniśmy wykorzystywać pieniędzy z karty kredytowej, na jakiś z góry określony cel. Jeżeli takowy mamy, powinniśmy skorzystać z kredytu gotówkowego.Karta kredytowa, ma być dla nas zabezpieczeniem i korzystać z niej powinniśmy jeżeli zabraknie nam gotówki na koncie. Najlepiej więc płacić nią za codzienne zakupy czy też za płatności w sklepach internetowych. Właśnie wtedy możemy skorzystać z okresu bezodsetkowego, oczywiście gdy spłacimy zadłużenie na czas. Karta kredytowa jest też idealnym sposobem na budowanie pozytywnej historii w Biurze Informacji Kredytowej. Tym bardziej, że może nas to nic nie kosztować.0 Komentarze