Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to kredyt refinansowy i kiedy się opłaca

kredyt refinansowy

Mówi się powszechnie, że kredyty hipoteczne są bardzo tanimi zobowiązaniami i że ciężko będzie znaleźć coś tańszego. Ale przecież oferta związana z kredytami hipotecznymi w poszczególnych bankach jest różna. I co ważne, zmienia się na dosyć często. A na dodatek, banki często podchodzą do każdego klienta w sposób bardzo indywidualny, dając nam możliwość negocjowania warunków umowy. Jeżeli mamy więc kredyt hipoteczny, warto od czasu do czasu sprawdzić, czy w innym banku nie ma lepszych warunków niż nasze i zaciągnąć tzw kredyt refinansowany.
Na czym polega taki kredyt? Najprościej rzecz ujmując, kredyt refinansowy to przeniesienie kredytu hipotecznego z jednego banku do drugiego. Nie dostajemy fizycznie gotówki do ręki, ale bank, w którym zaciągamy kredyt refinansowy, spłaci nasz pierwszy kredyt za pomocą przelewu. Oczywiście powinniśmy przenosić taki kredyt tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie się nam to opłacało. Chodzi tu przede wszystkim o oprocentowanie kredytu, a także ewentualnie o wydłużenie terminu spłaty, co sprawi, że będziemy mieli niższą ratę. O taki kredyt refinansowy, powinni więc przede wszystkim starać się ci, którzy zaciągali swoje zobowiązanie w czasach, gdy stopy procentowe były na wysokim poziomie. Oczywiści gdy one spadały, banki także powoli je obniżały, ale jednak nigdy nie do takiego poziomu, jakie oferują obecnie. Ponadto, gdy mamy już część zobowiązania spłaconego, wzrasta wartość zabezpieczenia, jaką jest nasza hipoteka. W związku z tym, dla banku kredyt dla nas jest mniej ryzykowny i możemy wynegocjować dużo lepsze warunki kredytowe.
Czy zawsze kredyt refinansowy się opłaca? Z reguły tak. Musimy jednakże wziąć pod uwagę to, że będziemy musieli też z tego tytułu ponieś koszty. Bank, w którym mamy obecnie kredyt, może naliczyć nam prowizję za wcześniejszą spłatę zadłużenia. Prowizja może też być naliczona przez bank, który będzie udzielał nam nowego kredytu. Należy też przeliczyć koszty związane z ubezpieczeniem, zmianą zabezpieczenia itp. Zanim więc złożymy wniosek o kredyt refinansowy, musimy wszystko dokładnie przemyśleć i przeliczyć, by nie okazało się, że na takiej zmianie banku i kredytu stracimy.0 Komentarze