Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to okres bezodsetkowy

karta kredytowa okres bezodsetkowy

Przeglądając oferty związane z kartami kredytowymi często spotykamy się z określeniem: okres bezodsetkowy. Może nie do końca wszyscy wiedzą co ten termin oznacza, więc postaramy się jak najprościej to opisać. Okres bezodsetkowy (grace period), to mówiąc najprościej okres, w którym bank nie pobiera od nas odsetek od niektórych transakcji wykonywanych za pośrednictwem karty kredytowej.
Długość okresu bezodsetkowego jest różna i jest uzależniona od banku i od rodzaju karty. Zwykle spotykamy karty kredytowe, w których okres bezodsetkowy zawiera się pomiędzy 51 a 61 dni. Należy jednak pamiętać, że okres ten rozpoczyna się z początkiem okresu rozliczeniowego i trwa aż do dnia, w którym mamy możliwość spłaty zadłużenia bez płacenia odsetek. Co równie ważne, jeżeli nie dokonamy spłaty zadłużenia w terminie bezodsetkowym, bank będzie nam naliczał odsetki nie od dnia jego zakończenia, ale od daty wykonania transakcji. Aby uniknąć konieczności płacenia odsetek od transakcji dokonywanymi kartami kredytowymi, najlepiej jest spłacać całe zadłużenie zaraz gdy tylko otrzymamy z banku miesięczny wyciąg naszych transakcji dokonywanych za pośrednictwem karty kredytowej.
Trzeba wiedzieć, że okres bezodsetkowy jest związany tylko i wyłącznie z operacjami bezgotówkowymi. Jeżeli wybieraliśmy za pośrednictwem karty kredytowej pieniądze z bankomatu, odsetki od tej transakcji będziemy musieli zapłacić. A należy pamiętać, że oprocentowanie kart kredytowych jest jedne z najwyższych na rynki i zwykle sięga maksymalnych dopuszczalnych limitów. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy z karty kredytowej korzystać. Należy jednak robić to „z głową”, wykorzystując min. okres bezodsetkowy jaki daje nam nasz bank.0 Komentarze