Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to promesa bankowa

promesa bankowa

Pewno niejednokrotnie słyszeliśmy określenie: promesa bankowa. Ale czy każdy z nas dokładnie wie co to jest? Z tym może być już nieco gorzej. Poniżej wyjaśnimy więc dokładnie, co to promesa bankowa i kiedy jej potrzebujemy.
Szukając domu czy mieszkania, zwykle musimy „posiłkować” się kredytem bankowym. Albowiem ciężko jest zaoszczędzić wystarczającą ilość gotówki, by wejść w posiadanie nieruchomości bez pomocy banku. Jeżeli więc zdecydowaliśmy się na zakup nieruchomości, musimy przede wszystkim znaleźć taką, która nam będzie najbardziej odpowiadała. Musimy też dogadać się ze sprzedającym co do ceny i możemy już podpisać umowę przedwstępną. No może nie do końca, gdyż jeszcze musimy przecież załatwić sobie kredyt hipoteczny. Bo przecież nikt nie podpisze z nami umowy, jeśli nie będzie miał pewności, że będziemy mieli wystarczającą ilość środków finansowych, by nieruchomość kupić. I właśnie tutaj bardzo pomocna staje się promesa bankowa. Promesa to nic innego, jak potwierdzenie banku, że udzieli nam kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy nieruchomość kupić.
Ale tu trzeba mieć się na baczności. Dlaczego? Niektóre banki traktują promesę bardzo poważnie i jeżeli już ją wystawiają, oznacza to że klient na pewno kredyt dostanie. Ale są też banki, dla których promesa jest tylko dokumentem informacyjnym i niewiążącym. Na pewno dla klienta nie jest to dobre rozwiązanie, bo podpisanie umowy przedwstępnej zwykle wiąże się z wpłaceniem zadatku, który może przepaść, jeżeli w odpowiednim czasie dokończymy transakcji. Dlatego też warto upewnić się, że promesa bankowa zawiera wszystkie niezbędne zapisy, gwarantujące nam przyznanie kredytu hipotecznego.0 Komentarze