Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Co to reprezentatywny przykład pożyczki

kredyt pożyczka

Oglądając reklamy banków w telewizji czy Internecie, wprawne oko może zauważyć, że zawsze podawany jest w nich reprezentatywny przykład pożyczki. Nie wszyscy zwracają na niego uwagę, a stanowi on dosyć istotną informację, o produkcie który dany bank czy też firma pożyczkowa oferuje. Dlatego warto zapoznać się z nim, gdyż może on pomóc nam w wyborze najlepszego dla nas produktu.
Jak już pisaliśmy, reprezentatywny przykład pożyczki, powinien być podawany w każdej reklamie banku, czy też ulotce informacyjnej. Powinny w nim znaleźć się następujące informacje:
- Całkowita kwota pożyczki,
- Okres w którym umowa będzie obowiązywała,
- RRSO czyli rzeczywista roczna stopa procentowa,
- Wysokość oprocentowania wraz z informacją, czy jest to oprocentowanie stałe czy też zmienne,
- Wysokość odsetek wyrażona kwotowo,
- Wysokość wszystkich kosztów (prowizja, opłaty przygotowawcze, opłaty administracyjne),
- Wysokość rat,
- Całkowita kwota, którą pożyczkodawca musi oddać.

A w jaki sposób banki i firmy pożyczkowe tworzą reprezentatywne przykłady? Jak mówi ustawa o kredycie konsumenckim, przykład ten powinien reprezentować co najmniej ⅔ umów, które bank lub firma pożyczkowa planuje zawrzeć z pożyczkobiorcami. Czyli jeżeli bank na podstawie swoich statystyk uzna, że najwięcej klientów bierze pożyczkę gotówkową na 10 000 zł, to właśnie pożyczka na tę kwotę powinna stanowić przykład reprezentatywny. Jednakże przykład reprezentatywny wcale nie musi idealnie zgadzać się z tym, co w rzeczywistości znajduje się w umowie kredytowej. Albowiem banki mają możliwość ustalania warunków pożyczki w sposób indywidualny, sprawdzając dokładnie zdolność kredytową czy historię kredytową swoich klientów. Jednakże pomimo to, warto zwracać na niego uwagę, gdy szukamy najlepszej najtańszej dla nas pożyczki.0 Komentarze