Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Co zrobić gdy bank odmówił nam kredytu


Na pewno wiele osób spotkało się z sytuacją, gdy składaliśmy wniosek o kredyt, a bank niestety odmówił na jego przyznania. Nie jest to wcale sytuacja komfortowa, w której nikt nie chciałby się znaleźć. Zwłaszcza, gdy potrzebujemy pieniędzy by je szybko wydać. Jednakże nie ma się co załamywać. Zawsze można znaleźć jakieś rozwiązanie, które może pomóc nam w rozwiązaniu tego problemu. Wiele zależy tu od powodu z jakiego kredytu nam odmówiono. Poniżej przedstawimy co robić, by zwiększyć swoją szansę na uzyskanie kredytu, gdy złożymy ponownie wniosek.
Poprawa zdolności kredytowej

Jak pokazuje życie, najczęściej banki odmawiają nam kredytu ze względu na brak zdolności kredytowej. Mówiąc prościej, bank uważa, że nasze dochody nie gwarantują, że będziemy w terminie spłacać zadłużenie. Może to wynikać z tego, że nasze dochody są zbyt niskie lub powodem mogą być zbyt wysokie koszty. Jeżeli chodzi o ten pierwszy przypadek, to naturalne wydaje się, że powinniśmy postarać się o zwiększenie naszych dochodów. Może powinniśmy poszukać dodatkowej pracy, może powinniśmy wziąć więcej godzin nadliczbowych. Ważne, aby w końcowym rozrachunku na nasze konto wpływało więcej pieniędzy. Co ciekawe, banki pozwalają nam poszukać współkredytobiorcę, który ma wysokie dochody i zgodzi się na podpisanie razem z nami umowy kredytowej. Jeżeli jednak nie mamy możliwości zwiększenia naszych dochodów, może powinniśmy obniżyć nasze koszty. Możemy to zrobić np. poprzez zrezygnowania z karty kredytowej, zamknięcia debetu na naszym rachunku, czy też spłacie kredytu, do którego zakończenia nie pozostało wiele rat. Dzięki temu bank na pewno zauważy, że w ciągu miesiąca mamy do dyspozycji więcej pieniędzy i będzie bardziej skłonny pożyczyć nam pieniądze.

Poprawa historii kredytowej

Kolejną przyczyną odmowy kredytu może być słaba historia kredytowa lub wręcz jej brak. Banki zawsze zanim podejmą decyzję kredytową, sprawdzają rejestry wnioskodawców które są prowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeżeli okaże się, że historia kredytowa jest zła lub że nie ma jej wcale, możemy mieć spore problemy z uzyskaniem kredytu. Dlatego warto zadbać, by nasza historia była jak najlepsza. Aby to zrobić, przede wszystkim musimy zaciągać jakieś zobowiązania. Może to być debet na koncie, karta kredytowa z niewielkim nawet limitem, zakupy na raty itp. Oczywiście niezmiernie ważne jest to by wszystkie te zobowiązania spłacać w terminie, gdyż tylko wtedy możemy uzyskać w BIK dużo punktów, a właśnie na naszą punktację zwracają najbardziej uwagę banki.

Odwiedziny u doradcy kredytowego

Jeżeli nasz wniosek o kredyt został odrzucony, może to znak że wybraliśmy zły bank. Ale który będzie najlepszy? Czy mamy chodzić od oddziału do oddziału by sprawdzić czy w którymś z banków mamy szansę na potrzebną nam gotówkę? Oczywiście że nie. O wiele łatwiej będzie nam, udać się do doradcy kredytowego, który może szybko powiedzieć nam, w którym banku mamy największe szansę na kredyt. Co ważne, taka porada jest bezpłatna, co dla wieli klientów ma bardzo duże znaczenie.

To że jakiś bank odmówił nam kredytu, wcale nie oznacza, że nie da go nam inny bank lub że niezmienni zdania za jakiś czas. Nie załamujmy się więc po pierwszej odmowie, tylko róbmy wszystko, by kolejny złożony wniosek miał już decyzję pozytywną.0 Komentarze