Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy emeryt może pożyczyć pieniądze

kredyt dla emeryta pożyczka dla emeryta

Wydawać by się mogło, że życie na emeryturze przebiega wszystkim słodko i miło. Niestety nie jest emerytom do końca łatwo. A wszystko przez sytuację finansową. Nasze emerytury stają się coraz niższe, więc osoby które wcześniej nie odłożyły sobie samodzielnie gotówki często spotykają się z sytuacją, że na koncie nie mają wolnych środków. W związku z tym, są one od czasu do czasu pożyczyć pieniądze, by mieć je na zakup lekarstw, na wyjazd do sanatorium itp. Ale czy osoby znajdujące się na emeryturze, są mile “widziane” przez banki?
Jak wynika z danych podawanych przez Biuro Informacji Kredytowej, emeryci są chyba najlepszą grupą bankowych klientów i zazwyczaj w bardzo terminowy sposób spłacają oni swoje zobowiązania. W związku z tym, są oni przez banku uznawani przez bardzo dobrych klientów, chociaż trzeba powiedzieć, że często mają oni nieco inne warunki kredytowania jak osoby pracujące. Chodzi tu przede wszystkim o ograniczenia wiekowe. Emeryci do 70 roku życia, nie mają problemów z pożyczaniem pieniędzy w banku, jednakże nie jest m przyznawany kredyt na dłużej niż 5 - 8 lat. Jeżeli o pieniądze wniosek składa osoba starsza, to prawdopodobnie okres ten jeszcze bardziej skrócony. Na pewno emeryci nie uzyskają też bardzo dużych kwot, chociaż jak pokazują statystyki, nie jest to wielki problem, gdyż nie wnioskują oni o jakieś wielkie pieniądze.

Oczywiście przed udzieleniem kredytu, bank sprawdzi dokładnie zdolność kredytową wnioskodawcy, a także jego historię kredytową. Wszystko wygląda tu jak w przypadku pozostałych klientów. Jeżeli bank stwierdzi, że zdolność kredytowa “nie wychodzi”, lub że przeszłość kredytowa wnioskodawcy nie jest najlepsza, o kredycie będzie on mógł o kredycie zapomnieć.

Ubiegając się o kredyt, emeryt przede wszystkim musi dostarczyć do banku odcinek emerytury lub też inny dokument potwierdzający otrzymywanie tych świadczeń. Bank może też poprosić wnioskodawcę o inne dokumenty, ale zwykle jest to decyzja indywidualna.

Czy emeryci którzy nie dostali kredytu w banku, mogą liczyć na inne pożyczki? Oczywiście tak. W Polsce działają firmy pożyczkowe, które chętnie pożyczą pieniądze tym, którzy zakończyli już aktywność zawodową. Musimy jednak wiedzieć, że są to pożyczki o wiele droższe niż w bankach i w związku z tym, należy się dobrze zastanowić, zanim złożymy o nie wniosek. Nie możemy też zapominać, że można też skorzystać z pożyczki prywatnej, która może być tańsza niż pożyczka pozabankowa, jednakże zazwyczaj jej udzielenie wiąże się z ustanowieniem zabezpieczenia.0 Komentarze