Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy istnieje kredyt bez prowizji

kredyt bez prowizji

Szukając najlepszej oferty kredytowej, zdecydowana większość z nas zwraca uwagę na koszt kredytu. Po prostu nikt z nas nie lubi przepłacać. Na szczęście konkurencja na rynku bankowym, niejako wymusza walkę o klienta, a więc koszty kredytów wcale nie muszą być zbyt wysokie. Zwłaszcza teraz, gdy stopy procentowe są na niskim poziomie. Ale na koszt kredytu nie tylko wpływa jego oprocentowanie. Albowiem w jego skład wchodzą też np. prowizje, a jest ich kilka. Ale czy można dostać kredyt bez prowizji? Czy jakiś bank ma taki kredyt w swojej ofercie?
Prowizja bankowa może znacznie podnieść koszt kredytu. Podwyższenie prowizji jest zwłaszcza widoczne, gdy banki próbują zdobyć nowych klientów i reklamują się w mediach niskim oprocentowaniem swojego kredytu. W takich przypadkach, bardzo często podnoszona jest prowizja, aby zrekompensować niższe przychody z odsetek. A że nie wszyscy na prowizję zwracają uwagę, to wiele osób często daje się na to „złapać”. Ale możliwa jest też odwrotna sytuacja. Banki obniżają lub wręcz niwelują prowizję, a podwyższają oprocentowanie. Więc koszty kredytu są w dalszym ciągu podobne.

Jak już wspominaliśmy, możemy znaleźć kredyt bez prowizji. Zwłaszcza jako ofertę promocyjną. Jednak nie zawsze opłaca się taki kredyt zaciągać. Albowiem jak już pisaliśmy, może w takim wypadku zostać podniesione oprocentowanie. Często w przypadku kredyt bez prowizji ograniczona jest maksymalna kwota o jaką możemy się ubiegać. Czasami ubieganie się o kredyt bez prowizji uzależnione jest od skorzystania z innych usług jakie oferuje bank. Może się okazać że taki kredyt nie będzie dostępny przez Internet itp. W związku z tym, nie zawsze kredyt bez prowizji będzie dla nas opcją korzystniejszą. Nie musimy się więc „napalać” gdy widzimy taką ofertę, tylko dokładnie ją przeanalizujmy.

Nie możemy zapomnieć, że najlepszym wyznacznikiem pokazującym nam koszt kredytu jest RRSO. To właśnie porównując ten wskaźnik szybko dowiemy się jaki kredyt będzie dla nas najlepszy. Bo może się okazać, że kredyt bez prowizji ma wyższe RRSO niż kredyt gdzie prowizję musimy zapłacić, czyli będzie dla nas droższy.0 Komentarze