Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy karta kredytowa buduje naszą historię kredytową

historia kredytowa karta kredytowa

Wszyscy chyba doskonale zdają sobie sprawę z tego, że banki na wszelkie sposoby starają się zabezpieczyć swoje pieniądze i zanim pożyczką komuś pieniądze, dokładnie go sprawdzą. Sprawdzenie to nie polega tylko na kontrolę dochodów i wydatków, ale także na sprawdzenie, jak wygląda nasza historia kredytowa. Mogą to zrobić w bardzo prosty sposób, gdyż informacje o naszym zadłużeniu czy o sposobach jego spłaty są przechowywane w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego tak ważne jest, by nasza historia kredytowa wyglądała jak najlepiej.
Dla banków informacje na temat osób składających wniosek o kredyt są niezwykle istotne. Gdy mamy dobrą historię kredytową, możemy uzyskać kredyt szybciej, bez zabezpieczeń, a ponadto może on być tańszy. Dlatego należy robić wszystko, by banki przeglądając nasze rejestry w BIK były z informacji które o nas uzyskają jak najbardziej zadowolone.

Jednym ze sposobów na budowę dobrej opinii w BIK, jest korzystanie z karty kredytowej. Wiele osób uważa, że karta taka jest im niepotrzebna, gdyż generuje tylko dodatkowe koszty. Jednak jest to całkowita nieprawda. Przy odpowiednim używaniu karty kredytowej, wcale nie musimy za nią nic płacić, a wręcz przeciwnie, możemy na niej zarabiać. I oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że cały czas budujemy swoją historię kredytową.

Jak więc korzystać najlepiej z karty kredytowej? Przede wszystkim używajmy jej tylko do transakcji bezgotówkowych czyli płaćmy nią za zakupy w sklepie czy też w Internecie. Aby nie ponosić w związku z tym żadnych kosztów, spłacajmy całe zadłużenie w czasie tzw okresu bezodsetkowego. Dzięki temu, nie będziemy musieli za pożyczanie pieniędzy nic płacić. Co więcej, używając często karty kredytowej, będziemy mogli zarabiać, albowiem banki wydają karty kredytowe i oferują swoim klientom różne programy lojalnościowe, dzięki którym możemy dostawać na konto częściowy zwrot za zakupy czy też zniżki do niektórych sklepów. I oczywiście budujemy sobie historię kredytową. Karta kredytowa, traktowana jest przez bank jak każde inne zadłużenie, więc jeżeli wszelkie spłaty będą regulowane przez nas na czas, banki będą traktowały nas jako dobrych klientów, którym można spokojnie pożyczyć pieniądze, bez obawy o to, że nie oddamy ich na czas.0 Komentarze