Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy można spłacić zadłużenie na karcie kredytowej w ratach?


Polacy coraz chętniej korzystają z kart kredytowych. Płacimy nimi za zakupy w sklepach stacjonarnych czy też internetowych. Jednakże nie możemy zapominać, że płacąc kartą kredytową, pożyczamy pieniądze z banku, który nam kartę wydał. A wszystko co pożyczymy, musimy kiedyś oddać. Może warto więc skorzystać z oferty niektórych banków, które pozwalają nam na spłatę zadłużenia z karty w miesięcznych ratach?
Idealnym rozwiązaniem dla każdego posiadacza karty kredytowej, jest comiesięczna spłata zadłużenia. Jednakże czasami jest to po prostu niemożliwe. Dlatego często spłacamy każdego miesiąca tylko minimalną kwotę jaką wymaga od nas bank, a spłatę pozostałej części, zostawiamy "na potem". Jednakże gdy nadejdzie dzień, gdy nasz dług musi być oddany, zaczynamy rozumieć, że jednorazowa spłata zadłużenia wcale nie jest taka łatwa. W związku z tym, najczęściej idziemy do banku w którym mamy kartę kredytową i prolongujemy spłatę długu na kolejny okres. Oczywiście należy wiedzieć, że jest to dla nas dosyć kosztowne, gdyż zadłużenie ma karcie jest jednym z najdroższych na rynku. Dlatego warto spytać, czy bank w którym mamy kartę kredytową, nie daje nam możliwości spłaty zadłużenia z karty w ratach.

Na pewno spłata zadłużenia na karcie kredytowej może okazać się dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, będziemy systematycznie spłacać nasz dług, bez zbytniego obciążania naszego domowego budżetu. Po drugie, możemy na tym sporo zaoszczędzić, gdyż w takim wypadku oprocenowanie naszej pożyczki będzie tańsze niż na karcie kredytowej. Oczywiście zanim zdecydujemy sie na takie rozwiązanie, musimy dokładnie wszystko przeliczyć, gdyż każdy bank ma w tym zakresie wpłacne rozwiązania kosztowe.

Gdy szukamy banku w którym złozymy wniosek o kartę kredytową, już na samym początku sprawdżmy, czy daje on nam możliwość spłaty zadłużenia z niej w ratach. Dzięki temu, w przyszłości, możemy spłacić dług łatwiej i przede wszystkim taniej.0 Komentarze