Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy musimy zadłużać się na Święta

pożyczka świąteczna kredyt świąteczny

Staropolski zwyczaj nakazuje, że Święta Bożego Narodzenia powinniśmy spędzić “na bogato”. Czyli pod choinką muszą znajdować się prezenty, na stole powinno być dużo jedzenia, a i zaopatrzenie naszego barku powinne być przyzwoite. Niestety, Święta co roku kosztują nas coraz więcej, co część domowych budżetów nie jest w stanie wytrzymać. W związku z tym, coraz częściej zdarza się, że musimy zaciągać kredyty i pożyczki, by Święta w odpowiedni sposób przygotować. Ale czy musimy do tego doprowadzić. Czy naprawdę zadłużanie się na Święta jest konieczne?
Banki i firmy pożyczkowe, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mogą w okresie przedświątecznym liczyć na nieco więcej klientów. W związku z tym, na ten okres przygotowują specjalną ofertę, która ma zachęcić ewentualnych pożyczkobiorców, do złożenia wniosku właśnie w ich placówce. Kredyty Świąteczne kuszą niskim oprocentowaniem lub brakiem prowizji, co ma tylko zachęcić do złożenia wniosku. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że reklamy nie mówią nam do końca prawdy. Albowiem może okazać się, że wraz z obniżeniem oprocentowania, dany bank podwyższył prowizję. Albo otrzymanie promocyjnej oferty uzależnione jest od skorzystania z innych produktów banku. I może przez to okazać się, że super tani i okazyjny kredyt świąteczny, jest droższy niż zwykły kredyt gotówkowy, który znajduje się w stałej ofercie banku.

A co zrobić, by nawet gdy nie zarabiamy dużych pieniędzy, spokojnie bez kredytu przygotować wszystko na Święta? Przede wszystkim o wszystkim powinniśmy pomyśleć wcześniej. Dzięki temu, mamy czas na poszukanie najtańszych ofert. Kupujemy w ten sposób prezenty, czy produkty spożywcze z długim terminem ważności. Przeszukajmy też nasze strychy czy półki w szafach i zobaczmy co ze znalezionych rzeczy możemy wykorzystać. Chodzi tu przede wszystkim o ozdoby choinkowe czy ozdoby naszego domu. Dużo tańsze od kupowania ich w sklepach, może też okazać się wykonanie ich samemu. Samodzielnie możemy też wykonać prezenty dla naszych najbliższych, co po pierwsze będzie tańsze, a po drugie nieco odbiegające od schematów, co staje się bardzo modne.

Podobnych sposobów na oszczędności, a co się z tym wiąże na niższe wydatki może być oczywiście o wiele więcej. Dzięki nim, będziemy mieli więcej pieniędzy w naszym portfelu i nie będziemy zmuszeni do zaciągania pożyczki w banku, na przygotowanie naszych Świąt.0 Komentarze