Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy pełnomocnik konta bankowego może zaciągnąć pożyczkę?

kredyt gotówkowy

Konto bankowe posiada większość z nas. Niezmiernie ułatwia ono nam życie, więc wiele osób zakłada je by płacić kartą płatniczą, wykonywać z domu przelewy, a niektórzy robią to niejako z przymusu, gdyż wymaga tego od nich ich pracodawca. Bardzo często zdarza się też, że do naszego konta udzielamy pełnomocnictwa innym osobom. Zwykle są to członkowie naszych rodzin lub osoby nam zaufane.
Gdy upoważnimy kogoś do naszego konta, będzie on posiadał prawie takie same prawa jak właściciel rachunku. Ale wszystkiego jednak robić nie będzie mógł. Jednak nie wszyscy do końca wiedzą, co może a czego nie może osoba upoważniona. Wiele osób zanim wyznaczy osobę która będzie mogła np. wybierać z naszego konta pieniądze, zastanawia się, czy nie będzie ona mogła zaciągnąć bez naszej wiedzy pożyczki. Okazuje się, że jest to niemożliwe. Osoba upoważniona nie może zarówno zaciągnąć kredytu odnawialnego w rachunku, jak też i nie może go przedłużyć. Banki udzielają kredytów i pożyczek tylko właścicielom rachunków na ich wniosek.

A jak wygląda sprawa w przypadku z pożyczkami online. Otóż aby zaciągnąć taką pożyczkę, musimy posiadać konto w banku, które nie jest kontem firmowy, czy też współdzielonym. To właśnie aby zweryfikować nasze dane, musimy wykonać przelew weryfikacyjny. Jeżeli dane te zgadzają się z podanymi we wniosku o pożyczkę, firma przystępuje do jego rozpatrzenia. Oczywiście należy też podać dane z naszego dowodu osobistego, Dane te także muszą zgadzać się z tymi podanymi w przelewie weryfikacyjnym. Jeżeli więc osoba upoważniona do konta w banku może zlecać z niego przelewy (może więc zlecić przelew weryfikacyjny) i ma dostęp do naszych danych z dowodu osobistego, teoretycznie może ona złożyć wniosek o pożyczkę w firmach pożyczkowych. Należy więc mieć duże zaufanie do osób, którym chcemy udzielić pełnomocnictwo, aby później nie popaść w jakieś finansowe tarapaty. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych, czy chorych, które nie sprawdzają na bieżąco swojego bankowego rachunku.0 Komentarze