Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy poręczyciel może dostać kredyt


Minimalizując ryzyko kredytowe banki starają się jak najbardziej „prześwietlić” swoich klientów. I to pod wieloma względami. Na pierwszy plan wychodzi oczywiście zdolność kredytowa. Ponadto, każdy klient który składa wniosek o kredyt jest sprawdzany w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie z tej instytucji banki mogą dowiedzieć się o wysokości ewentualnego zadłużenia wnioskodawcy, historii jego spłat a także o tym, czy jest on poręczycielem jakiegoś kredytu. Wbrew pozorom, jest to dla banków bardzo istotna informacja. Albowiem wpływa na zdolność kredytową. Zastanówmy się więc, czy poręczyciel może ubiegać się o kredyt?
W momencie gdy podpisujemy umowę poręczenia, godzimy się na spłatę zadłużenia za kredytobiorcę, gdyby on nie spłacał rat kredytu którego zaciągnął. I chociaż nie zdarza się to zbyt często, to jednak wielu poręczycieli musi płacić raty za kredyt którego nie zaciągnęli. A więc z budżetu domowego poręczyciela „wypływa” pewna kwota. A każdy wydatek powoduje obniżenie zdolności kredytowej. Banki w czasie analizy wniosku kredytowego muszą wziąć to pod uwagę. I chociaż nie jest to bieżący wydatek, to jednak w przyszłości poręczyciel może go ponosić. A banki biorą pod uwagę wszystkie koszty, także te przyszłe.

Oczywiście nie jest powiedziane, że poręczyciel kredytu nie może uzyskać kredytu. Dużo będzie tu zależało od dochodów wnioskodawców. Jeśli będą one wystarczające, bank nie będzie robił problemu by poręczyciel innego kredytu sam pożyczył pieniądze. Dlatego nie mamy się co obawiać i nie musimy odmawiać prośbom naszych przyjaciół lub członków rodziny o poręczenie kredytu. Oczywiście jeśli jesteśmy już poręczycielami kredytu i obawiamy się o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, możemy naszą zdolność nieco „poprawić”. Pospłacajmy niewielkie kredyty które posiadamy, zamknijmy karty kredytowe czy debety z których nie korzystamy, postarajmy się o zwiększanie naszych dochodów i obniżenie kosztów. Wtedy poręczenie innego kredytu na pewno nie sprawi, że nasz wniosek o kredyt zostanie przez bank odrzucony.0 Komentarze