Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy poręczyciel może ubiegać się o kredyt


Gdy bank rozpatruje wniosek kredytowy, stara się wszystko jak najbardziej sprawdzić, by do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe. Sprawdzana jest więc zdolność kredytowa, czy historia spłat obecnych i poprzednich pożyczek. Jeżeli wszystko jest w porządku, to kredyt zostaje udzielony, ale gdy bank ma jakieś wątpliwości, może udzielić kredytu, gdy wnioskodawca zaproponuje jakieś zabezpieczenie. Najczęściej jest nim poręczyciel, czyli osoba która w razie problemów ze spłatą, przejmuje obowiązek oddania długu.
Poręczyciel, to trochę niewdzięczna rola. Zgadza się on, że gdy kredytobiorca nie będzie oddawał rat będzie je płacił, a sam pieniędzy “nie widzi na oczy”. Dlatego wiele osób nie chce nikomu poręczać pożyczek, by nie narobić sobie finansowych kłopotów. Mają oni także obawy, że w przypadku poręczenia pożyczek, sami nie będą mogli już złożyć wniosku o pożyczkę. Co do pierwszego problemu - fakt, jeżeli poręczyliśmy kredyt i nie jest on spłacany, nie mamy wyjścia, musimy spłacać. Co do faktu drugiego, to nie ma się co obawiać. Jako poręczyciel możemy ubiegać się o pożyczki i kredyty. Chociaż ich uzyskanie może być nieco utrudnione. Dlaczego? Albowiem banki przy rozpatrywaniu wniosku sprawdzą nasz rejestr prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej i dowiedzą się, że jesteśmy poręczycielem. I na pewno wezmą to pod uwagę gdy wniosek będzie procedowany. Dla banku jest to jakieś ryzyko, gdyż musi on wziąć pod uwagę że w nadzwyczajnych okolicznościach przejmiemy spłatę poręczanego kredytu, co ma wpływ na naszą zdolność kredytową. Ale jeżeli poręczany dług jest spłacany w terminie, nie powinno być problemu z pożyczeniem pieniędzy.

Poręczenie wcale nie wyklucza ubiegania się o pożyczkę. Dlatego nie ma się co obawiać kłopotów z ewentualną pożyczką. Dlatego jeżeli ktoś poprosi cie o poręczenie - nie odmawiaj mu (oczywiście jeżeli znamy tę osobę i jesteśmy pewni, że dług odda). Tym bardziej, że sami nie wiemy czy i my nie będziemy potrzebować poręczyciela i będziemy szukać osoby, która się na to zgodzi.0 Komentarze