Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
- - - - -

Czy warto korzystać z karty kredytowej

karta kredytowa

Coraz więcej ludzi, nie wyobraża sobie życia bez karty kredytowej. “Plastikowy pieniądz”, który jeszcze kilka lat temu był ekskluzywnym symbolem, dzisiaj znajduje się w portfelach wielu osób, którzy coraz częściej płacą nią za zakupy czy wybierają z bankomatów gotówkę. Jednakże wiele osób w dalszym ciągu uważa, że karta kredytowa to bardzo drogi kredyt, z którego nie warto korzystać. Czy mają rację? Poniekąd tak, gdyż oprocentowanie kart kredytowych, należy do najwyższych na rynku. Jednakże umiejętne posługiwanie się “kredytówką:, może nam wielokrotnie pomóc, a ponadto możemy dzięki niej uzyskać darmowy kredyt.
Na pewno wiele osób słyszało o okresie bezodsetkowym. Jest to czas, który mamy na spłatę całego zadłużenia, jakie zaciągnęliśmy za pomocą karty kredytowej. Jeżeli w okresie bezodsetkowym, który trwa zwykle od 52 do 56 dni (w zależności od banku), oddamy całe zadłużenie, a karty używaliśmy tylko do płatności bezgotówkowych (w sklepach stacjonarnych lub internetowych), z kredyt nic nie musimy płacić. Jest to więc bardzo ciekawa opcja dla tych, którzy nie lubią płacić za pożyczki.

Trzeba powiedzieć, że karta kredytowa w znakomity sposób buduje naszą historię kredytową. Dlatego warto korzystać z niej, by nasz scoring w BIK stale się poprawiał. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że nasza pozytywna historia kredytowa jest bardzo ważna, w momencie gdy ubiegamy się o jakikolwiek kredyt. A kredytówka, jest chyba najtańszym i najszybszym sposobem na jej zbudowanie.

Na karcie kredytowej możemy także zarabiać. Albowiem wiele banków oferuje wraz z kartą różnego rodzaju programy lojalnościowe, które sprawiają, że w naszym portfelu mogą pojawić się dodatkowe pieniądze. Mówimy tu przede wszystkim o cashbacku za zakupy i płatności kartą w określonych sklepach. Zwykle na nasze konto może w ten sposób powracać kilka procent z kwoty, wydanej na zakupy. Dzięki kartom kredytowym możemy gromadzić też punkty, które później zamieniamy na nagrody rzeczowe lub talony do sklepów. Ofert lojalnościowych jest bardzo dużo, więc warto się im dobrze przyjrzeć.

Jak widać, umiejętne stosowanie karty kredytowej, może okazać się dla nas niezwykle opłacalne. Dlatego warto zastanowić się, czy nie złożyć wniosek o “kredytówkę”, gdyż w przypadku umiejętnego korzystania z niej, możemy uzyskać wiele różnego rodzaju korzyści.0 Komentarze