Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy warto pożyczać pieniądze na wakacje

pożyczka wakacyjna pożyczka na wakacje

Wakacje, czyli czas urlopów zbliżają się szybkim krokiem. Powoli zaczynamy planować nasz wolne od pracy dni, zastanawiając się, czy zostać w domu, czy też może pojechać na jakiś urlop. To drugie rozwiązanie, wymaga od nas nakładów finansowych, zwłaszcza, gdy chcemy pojechać do jakiegoś kurortu turystycznego. A że nie wszyscy mają odłożone pieniądze na taki urlop, często zaciągamy w bankach lub firmach finansowych pożyczki, by sfinansować nasz wyjazd. Czy powinniśmy to robić? Czy to się nam opłaca?
Banki doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w okresie maj - czerwiec sporo osób planuje wakacje. I w związku z tym, zachęcają ich do zaciągnięcia tzw pożyczek wakacyjnych. Ale na te zachęty, musimy bardzo uważać. Albowiem są one tak skonstruowane, by wydawały się że są atrakcyjne, a w rzeczywistości może być inaczej. Pod przykrywką niskiego oprocentowania, kryje się wysoka prowizja. Pożyczka będzie tania, gdy złożymy także wniosek o kartę kredytową, za którą już będziemy musieli płacić. I tak można by jeszcze długo wyliczać. Wielu klientów jednak nie patrzy racjonalnie na ofertę, tylko daje się złapać bankowym reklamom. A wystarczy popatrzeć na wskaźnik RRSO i szybko możemy się przekonać, czy oferta pożyczki wakacyjnej, rzeczywiście jest taka super.

Podobnie postępują firmy pożyczkowe. One także organizują dla klientów specjalne oferty, z obniżonym oprocentowaniem, czy też z konkursem, w którym możemy wygrać wspaniałe nagrody. Jednak musimy pamiętać, że szczęśliwców którzy coś wygrają będzie niewielu i mamy nikłe szanse by coś wygrać. A jeżeli popatrzymy na koszty pożyczek pozabankowych, to są one o wiele wyższe niż pożyczek w bankach. WIęc taki urlop, może okazać się początkiem naszych finansowych kłopotów.

Aby nie korzystać z pożyczek na wakacje, o naszym urlopie powinniśmy pomyśleć już wcześniej. Wystarczy, że każdego miesiąca będziemy odkładać na konto oszczędnościowe odpowiednią kwotę, by mieć wystarczająco środków na nasz wyjazd. A na pewno wypoczywa się lepiej, jeśli wiemy, że po powrocie nie czekają na nas raty, które należy oddawać do banku.0 Komentarze