Skocz do zawartości

Zobacz nową zawartość
Witamy na forum kredytowym SOSKredyt.pl - Informacje i opinie o pożyczkach oraz kredytach, porady finansowe, oddłużanie


Zaloguj się  Zaloguj się z Facebook

Rejestracja
Witamy na SOSKredyt.pl – przyjaznym forum kredytowym. Jest to miejsce głównie poświęcone kredytom, pożyczkom i innym produktom finansowym. Zachęcamy wszystkich do zarejestrowania się na naszym forum bankowym. Płynie z tego wiele korzyści, a sam proces rejestracji jest łatwy i szybki - wymaga poświęcenia jedynie kilku chwil. W zamian za to, każdy pełnowartościowy użytkownik na naszym forum może:
  • zadać nurtujące go pytanie dotyczące pożyczek czy kredytów,
  • sprawdzić który bank czy też firma finansowa ma obecnie najlepszą ofertę,
  • dowiedzieć się o szczegółach dotyczących kredytów i pożyczek,
  • rozmawiać z innymi użytkownikami forum na tematy finansowe i nie tylko,
  • oceniać produkty finansowe, z których korzystał lub korzysta,
  • nawiązywać kontakt z ekspertami finansowymi.
Aby maksymalnie uprościć proces rejestracji, warto skorzystać z Logowania przez Facebooka, znajdującego się w menu głównym.
 
Guest Message by DevFuse

- - - - -

Czy warto zadłużać się przed Świętami


Święta Bożego Narodzenia to od zawsze jeden z najlepszych okresów każdego roku. Już na kilka tygodni przed ich nadejściem, zaczynamy się w różny sposób do nich przygotowywać. Zakupy na potrawy wigilijne, prezenty, elementy wystroju naszego domu – to tylko część z tych przygotowań. Oczywiście wiąże się to z większymi wydatkami. A nie każdy z nas ma zgromadzoną odpowiednią gotówkę, aby sfinansować ich zakup. W związku z tym, często pożyczamy pieniądze, by do Świąt się odpowiednio przygotować. Ale czy to dobre rozwiązanie?
Banki czy firmy pożyczkowe doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w przedświątecznym okresie pożyczamy więcej pieniędzy. Dlatego też pożyczkodawcy przygotowują na ten czas specjalne okazje, które mają zachęcić nas do pożyczenia pieniędzy. Obniżone oprocentowanie, brak prowizji, wydłużony okres spłaty – często takie oferty możemy zauważyć w reklamach. Ale jeśli dobrze przyjrzymy się tym ofertom, to okaże się że wcale nie są one tak wspaniałe. Bo cóż z tego, że bank obniży oprocentowanie kredytu, gdy podnosi prowizję lub na odwrót. Albo promocja na dany produkt powiązana jest z innym produktem bankowym, za który już musimy płacić. Dlatego zanim skorzystamy z takiej świątecznej promocji, dokładnie przeanalizujmy, czy nie okaże się ona droższa od standardowego produktu.

Chociaż przygotowywanie Świąt zawsze nas kosztuje nieco więcej niż zwykle, możemy się do nich tak przygotować, by nie przepłacać i by nie korzystać z kredytów czy pożyczek. I tak zakupy świątecznych prezentów planujmy z wyprzedzeniem. Czasami w ciągu roku możemy wypatrzyć ciekawą promocję i kupić coś członkom naszej rodziny dużo taniej. Albo przygotujmy prezent samodzielnie. Będzie z tego dużo radości a i w kieszeni zostanie sporo pieniędzy. Podobnie można zaoszczędzić i z innymi zakupami, które często zostawiamy na ostatnią chwilę. A wtedy musimy często za nie przepłacać.

Święta zorganizowane za pożyczone pieniądze, na pewno nie będą nam sprawiały wielkiej radości. Z tyłu naszej głowy cały czas będzie się kołatać myśl, że po ich zakończeniu będziemy musieli pieniądze oddać. A to na pewno nie poprawi naszego humoru. Dlatego róbmy wszystko, aby zorganizować Święta bez pożyczek. Może będą nieco skromniejsze, ale za to dadzą nam o wiele więcej radości.0 Komentarze